Կտրած-ծակած վնասվածքներ ստացած 6 ամսական երեխային արհեստական շնչառության ապարատ է միացվել 01/12/2015 17:59 | Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիի դեպքերով կտրած ծակած վնասվածքներ ստացած 6 ամսական երեխայի կենսական կարևոր օրգանները չեն վնասվել:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Գյումրու Մոր և Մանկան ավստրիական հիվանդանոց»-ի տնօրեն Աշոտ Կուրղինյանը նշեց, որ երեխայի վիրահատությունը տևել է 30-40 րոպե: Ներկայումս ևս նրա վիճակը ծանր է, և երեխային միացվել է արհեստական շնչառության ապարատ:
Աշոտ Կուրղինյանը նաև նշեց, որ երեխայի վիճակի ծայրահեղ ծանր լինելը պայմանավորված է եղել նրանով, որ նրան 7-8 ժամ բժշկական օգնություն չի ցուցաբերվել, ստացած վնասվածքներից երեխան արյունահոսել է, մանկահասակ երեխան երկար ժամանակ մնացել է սովի և ցրտի պայմաններում:
Նշենք, որ մանկահասակ երեխան կտրած ծակած վնասվածքներ է ստացել կրծքավանդակի շրջանում: Վերքերը մի քանիսն են, մեկը՝ թափանցող, առկա են նաև սալջարդ վերքեր:

Состояние здоровья раненного в результате кровавого инцидента в Гюмри шестимесячного ребенка остается тяжелым 01/12/2015   18:32  |  Криминальная хроника
Жизненно важные органы пострадавшего в результате кровавого инцидента в Гюмри полугодовалого ребенка не повреждены.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо” директор Австрийской больницы матери и ребенка Гюмри Ашот Кургинян сообщил, что операция длилась 30-40 минут. В настоящее время состояние здоровья малыша остается тяжелым, ребенок подключен к аппарату искусственного дыхания.
Ашот Кургинян также отметил, ребенок потерял много крови и оставался без медпомощи на протяжении 7-8 часов в условиях холода и голода.
Напомним, что малыш получил колото-резаные ранения в области груди, в том числе и проникающие. Диагностированы также ушибы.
13:36 12/01/2015  |  Актуальная темаВ армянском Гюмри расстреляли семью из шести человек, включая двухлетнего ребенка