Հակառակորդը շփման գծի որոշ հատվածներում օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր 01/12/2015   11:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տակավին նկատվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, արձակել է ավելի քան 2000 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, հակառակորդը շփման գծի որոշ հատվածներում օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն տիրապետել օպերատիվ մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:
10:28 07/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊատասխան գործողությունները կասեցրել են հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը

Минобороны НКР: Азербайджан применил на некоторых участках линии соприкосновения беспилотники 01/12/2015   11:42  |  Актуальная тема
Рост числа случаев нарушения режима прекращения огня зафиксирован на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана в ночь на 11 января. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
По оперативным данным Армии обороны НКР, за указанный период было зафиксировано около 200 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. За это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 2000 выстрелов.
Помимо этого, противник на некоторых участках линии соприкосновения применил беспилотные летательные аппараты.
Передовые подразделения ВС НКР  уверенно владеют оперативно-тактической ситуацией на передовой и при необходимости прибегают к соответствующим действиям.
11:50 06/01/2015  |  Актуальная темаАрмия обороны НКР подавила активность ВС Азербайджана и уверенно справляется с поставленными задачами
11:44 05/01/2015  |  Актуальная тема Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня на границе с НКР