Շփման գծում նկատվել է լարվածության նվազման միտում. ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են պահպանել շուրջօրյա զգոնություն և աչալրջություն 01/09/2015 10:37 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, նախորդ օրերի համեմատ, նկատվել է լարվածության նվազման միտում:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ նշված ժամակահատվածում արձանագրվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման մոտ 180 խախտում, ինչի արդյունքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են պահպանել շուրջօրյա զգոնություն և աչալրջություն` օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահելով մշտական վերահսկողության տակ:

Тенденция к снижению напряженности наблюдается на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана 01/09/2015 11:06 | Актуальная тема
Тенденция к снижению напряженности наметилась в ночь с 8-го на 9-е января на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики, за указанный период было зафиксировано около 180 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 1700 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают круглосуточно сохранять бдительность, держа под постоянным контролем оперативно-тактическую обстановку.