Ոստիկանությունը հորդորում է վարորդներին ցուցաբերել զգուշություն ավտոճանապարհներին 01/08/2015   14:04  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ տեղացած առատ ձյան և բքի պատճառով հունվարի 8-ին՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Աշոցքից Տաշիր տանող հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհը:
Վատ տեսանելիության պատճառով Ապարան-Արագած, Արթիկ-Արագած, Սևան-Դիլիջան, Գյումրի-Աշոցք ճանապարհահատվածները դժվարանցանելի են:
Տիգրանաշենի (Քյարքի) լեռնանցքում ձնախառը բուք է: Տեսանելիությունը գրեթե բացակայում է: Քեթիի լեռնանցքում, Գավառ-Մարտունի ճանապարհահատվածում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Աշոցքի, Բաղրամյանի, Թալինի,Սևանի տարածաշրջանում բուք է, Գյումրիում, Մեղրիում՝ քամի:
Կապանում, Մեղրիում, Ճամբարակում, Սևանում, Եղվարդում, Կոտայքի մարզում, Հրազդանում, Արմավիրի մարզում, Աշտարակում, Ապարանում, Սպիտակում, Արագածում, Վանաձորում, Մարալիկում, Թալինում, Արթիկում, Աշոցքում, Դիլիջանում տեղում է ձյուն:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով հանրապետության ավտոճանապարհներին իրականացվում են մաքրման աշխատանքներ, տեղացած առատ ձյան պատճառով ճանապարհին մնացած ավտոմեքենաների վարորդներին ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ցուցաբերվում է օգնություն:
Ոստիկանությունը վարորդներին կրկին հորդորում է ցուցաբերել ծայրաստիճան զգոնություն և զգուշություն, և նշված ճանապարհահատվածներից օգտվել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
13:04 06/01/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԴժվարանցանելի է Ախթամար-Ծովագյուղ-Շորժա ճանապարհահատվածը
11:13 06/01/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՄի շարք բնակավայրերում ձյուն է տեղում, գետնաբուքի պատճառով որոշ ճանապարհահատվածներ դժվարանցանելի են
22:18 05/01/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԹալին և Ստեփանավան քաղաքներում, Շիրակի մարզում թույլ ձյուն է տեղում
09:59 05/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՁնաբերուկների և մերկասառուցի հետևանքով Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը երկկողմ փակ է

Полиция Армении призывает водителей к бдительности на дорогах в связи с осадками и гололедом 01/08/2015   16:32  |  Информационная платформа
По состоянию на 12:00 8 января, из-за обильного снегопада и метели закрыты перевал Варденяц и ведущая из Ашоцка в Ташир дорога республиканского значения. Об этом сообщает полиции Армении.
Из-за плохой видимости затруднено движение транспорта по участкам дорог Апаран-Арагац, Артик-Арагац, Севан-Дилижан, Гюмри-Ашоцк.
На серпантинах Тигранашена (Кярки) метет метель: видимость почти нулевая. На перевале Кети, а также на дорожном участке Гавар-Мартуни местами образовался гололед.
Метели наблюдаются также в Ашоцке, Баграмяне, Талине и Севане, а в Гюмри и Мегри – сильный ветер.
В Капане, Мегри, Чамбараке, Севане, Егварде, Раздане, в Котайкской и Армавирской областях, Аштараке, Апаране, Спитаке, Арагаце, Ванадзоре, Маралике, Талине, Артике, Ашоцке и Дилижане идет снег.
Сотрудники Дорожной полиции Армении оказывают помощь водителям автомобилей, застрявших на дорогах из-за обильного снегопада.
Полиция призывает водителей проявлять крайнюю бдительность и осторожность и ездить по вышеуказанными маршрутам лишь при крайней необходимости.