Հանրապետության տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ճանապարհներ 01/08/2015 10:07 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ի ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Ձնաբքի հետևանքով փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Սպիտակի ոլորանները, Գյումրի-Բավրա, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները:
Արագածոտնի մարզի Ապարան և Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Լոռու մարզերում, Շիրակի մարզի Աշոցք գյուղում, Տավուշի մարզի Դիլիջան, Իջևան, Բերդ, Սյունիքի մարզի Կապան, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Աբովյան քաղաքներում ձյուն է տեղում:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` առատ տեղումների պատճառով Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, իսկ Նինոծմինդա-Բավրա ավտոճանապարհը` դժվարանցանելի:

Из-за обильного снегопада и метели затруднено движение транспорта по ряду дорог в Армении, закрыт перевал Варденяц 01/08/2015 11:27 | Актуальная тема
По состоянию на 09:00 8 января на территории Армении есть труднопроходимые и закрытые автотрассы, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Затруднено движение транспорта на Спитакском серпантине, авторассах Гюмри-Бавра, Сотк-Карвачар.
На дорогах в Апаране и Сисиане местами образовался гололед.
В городах Дилижан, Иджеван, Берд, Капан, Раздан, Апаран, Абовян, а также в селе Ашоцк Ширакской области и в Арагацотнской, Араратской Армавирской и Лорийской областях идет снег.
Ведутся работы по расчистке и обработке дорог противогололедным реагентом.
По данным Департамента чрезвычайных ситуаций МВД Грузии, из-за обильного снегопада автодорога Степанцминда – Ларс закрыта для проезда всех видов автотранспорта, а движение по трассе Ниноцминда-Бавра затруднено.