«Charlie Hebdo»-ի հրաձգությունից հետո Ֆրանսիայում մզկիթների վրա մի քանի հարձակում է տեղի ունեցել 01/08/2015   15:52  |  Միջազգային լրահոս
«Charlie Hebdo» երգիծական շաբաթաթերթի խմբագրությունում հրաձգությունից հետո Ֆրանսիայում հարձակումներ են տեղի ունեցել մի քանի մզկիթների վրա: Այս մասին  «gazeta.ru»-ի փոխանցմամբ հաղորդում է «France-Presse» գործակալությունը՝ վկայակոչելով երկրի իշխանությունների պաշտոնական հայտարարությունը:
Ֆրանսիայի դատախազությունը հայտնել է, որ առնվազն երեք մզկիթներ անհայտ անձանց կողմից հարձակման են ենթարկվել, միջադեպերի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել:
Նախօրեին երեք տղամարդ կոտորած էր կազմակերպել «Charlie Hebdo»-ի շտաբ-բնակարանում: Հարձակման հետևանքով զոհվել էր 12 մարդ:
Իսկ այսօր առավոտյան անհայտ անձը հրաձգություն է կազմակերպել ֆրանսիական մայրաքաղաքի ծայրամասում, որի հետևանքով զոհվել է մի կին-ոստիկան, ևս մեկ մարդ վիրավորվել է:

Сразу несколько мечетей подверглись нападениям во Франции после теракта в редакции журнала Charlie Hebdo 01/08/2015   16:09  |  Международные новости
После стрельбы в редакции сатирического еженедельника Charlie Hebdo во Франции были атакованы несколько мечетей. Как передает «Газета.Ru», об этом сообщает Agence France-Presse со ссылкой на официальное заявление властей страны.
Прокуратура Франции сообщила о том, что как минимум три мечети были атакованы неизвестными, в результате инцидентов никто не пострадал.
Накануне трое мужчин устроили бойню в штаб-квартире Charlie Hebdo, жертвами нападения стали 12 человек.
Между тем утром в четверг неизвестный устроил стрельбу на окраине французской столицы, в результате погибла женщина-полицейский, еще один человек получил ранение.
16:09 07/01/2015  |  Международные новостиНеизвестные открыли стрельбу в редакции парижского журнала Charlie Hebdo: погибли 11 человек