Հայաստանը վերահաստատել է միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարը շարունակելու իր հանձնառությունը 01/07/2015 21:00 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին՝ Փարիզում «Շառլի Էբդո» ամսագրի խմբագրության նկատմամբ իրականացված ահաբեկչության կապակցությամբ, որը տասներկու անմեղ մարդկային զոհերի և մի շարք վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վրաչությունը:
«Խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով և վերահաստատում մեր հանձնառությունը հետևողականորեն շարունակելու պայքարը միջազգային ահաբեկչության դեմ:
Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը Ձեզ հետ են, ֆրանսիացի բարեկամ ժողովրդի կողքին։ Մեր անկեղծ զորակցությունն ու աջակցությունն ենք հայտնում զոհվածների հարազատներին և մերձավորներին՝ մաղթելով նրանց տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ արագ ապաքինում:
Ընդունեք, խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования Франсуа Олланду в связи с терактом в Париже 01/08/2015   10:01  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования своему французскому коллеге Франсуа Олланду в связи совершенным 7 января терактом в редакции журнала Charlie Hebdo в Париже. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Мы строго осуждаем терроризм во всех его проявлениях и подтверждаем наши обязательства последовательно продолжать борьбу против международного терроризма.
В часы скорби и потерь Армения и армянский народ вместе с вами, рядом с дружественным французским народом. Выражаем нашу искреннюю поддержку родным и близким погибших, желая им стойкости и силы духа, а раненым — скорейшего выздоровления”, - говорится в телеграмме соболезнования президента Армении.
Утром 7 января вооруженные мужчины ворвались в офис французского сатирического еженедельника Charlie Hebdo в центре Парижа и устроили там стрельбу. По последним данным, погибли 12 человек, в том числе несколько полицейских.