Բախտագուշակ Վարսիկի որդին կալանավորվեց 01/06/2015 17:34 | Քրեական խրոնիկոն
Քիչ առաջ կալանավորվել է Գեղարքունիքում հայտնի բախտագուշակ Վարսիկի որդին` Սարգիս Հակոբյանը: ՀՀ քննչական կոմիտեից հաստատեցին մեր տեղեկությունները` նշելով, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-185-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ 182-րդ հոդվածով` գույքը դիտավորյալ ոչնչացնելու փորձ կատարելու եւ շորթման համար:
Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ ահազանգն ստացվել Ս.Հակոբյանի մորից` հունվարի 2-ին: Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները նրան տան մոտից բերման են ենթարկել: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` Սարգիս Հակոբյանը ծնողներից գումար է պահանջել՝ սպառնալով վնասել գույքը: Ստանալով մերժում` նա նախ փորձել է տունը հրկիզել, ապա նաեւ դանակով հարվածներ հասցրել տան դռանը:
Դեպքի առթիվ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ, որի շրջանակներում էլ Ս.Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել, եւ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն ներկայացվել դատարան, ինչն էլ բավարարվել է:
Կոմիտեից հայտնեցին, որ միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի բազմակողմանի, լրիվ եւ օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար:

Сын известной гадалки Варсик из армянского Гегаркуника взят под стражу 01/07/2015   10:27  |  Криминальная хроника
Сын известной гадалки Варсик из Гегаркуникской области Армении во вторник был заключен под стражу. Имеющиеся у “Фактинфо” сведения подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, что Саркису Акопяну предъявлено обвинение по ч. 1ст. 34-185(попытка умышленного уничтожения имущества) и ст. 182 (вымогательство).
В СК подтвердили, что сигнал поступил от матери С. Акопяна 2 января. Прибывшие на место происшествия полицейские подвергли его приводу в отдел. По информации “Фактинфо”, Саркис Акопян требовал от родителей деньги, в противном случае грозился повредить имущество. Получив отказ, он сначала попытался поджечь дом, а затем несколько раз вонзил нож в дверь, ведущую в дом.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело, в рамках которого С. Акопяну предъявлено обвинение. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
В Следственном комитете сообщили также, что предпринимаются меры для обеспечения всестороннего, полного и объективного исследования обстоятельств дела.