Հունվարի 8-10-ին օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 10-12 աստիճանով 01/06/2015 15:20 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հունվարի 7-9-ին հանրապետության շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, 7-ին լեռնային և նախալեռնային գոտիներում, 8-9-ին հանրապետության ողջ տարածքում՝ ձյան տեսքով:
Հունվարի 7-8-ին առանձին շրջաններում նաև սպասվում է քամու ուժգնացում` 25-30 մ/վրկ, բուք, ցածր տեսանելիություն, ճանապարհներին մերկասառույց:
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 8-10-ին աստիճանաբար կնվազի 10-12 աստիճանով:
Հունվարի 10-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին` հարավ-արևմտյան 2-7 մ/վրկ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունը, հունվարի 7-9-ին Երևանում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, 7-ին՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 8-ին և 9-ին՝ ձյան տեսքով:

Синоптики прогнозируют в Армении снег и похолодание на 10-12 градусов 01/06/2015   16:08  |  Информационная платформа
Осадки ожидаются 7-9 января в большинстве районов Армении, а также горных и предгорных зонах. 8-9 января синоптики прогнозируют снег на всей территории республики. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
7-8 января в отдельных районах ожидается усиление порывов ветра до 25-30м/сек.. Синоптики предупреждают водителей о метели, плохой видимости и гололеде на дорогах.
Температура воздуха в 8-10 января постепенно понизится на 10-12 градусов.
10-11 января установится погода без осадков. Ветер - юго-западный, до 2-7 м/с..
В Ереване 7-9 января время от времени ожидаются осадки: в среду– в виде мокрого снега и снега с дождем, а в четверг и в пятницу – в виде снега.