Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը առաջնագծի ողջ երկայնքով 01/05/2015   11:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մնում է լարված և հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը առաջնագծի ողջ երկայնքով:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ հունվարի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը հակառակորդի կողմից արձանագրվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի շուրջ 350 խախտում, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4500 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածների ուղղությամբ կիրառել է նաև 60մմ ականանետեր /13 արկ/ և  ՌՊԳ-7 /5 արկ/ ու ԱԳՍ-17 /6 արկ/ տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնային գծում և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня на границе с НКР 01/05/2015   11:44  |  Актуальная тема
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС остается напряженной. Противник продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня вдоль всей передовой линии.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, в ночь с 4 на 5 января было зафиксировано 350 случаев нарушения противником режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 4500 выстрелов.
Противник, помимо стрелкового оружия, применил также минометы калибра 60 мм(13 снарядов)  и гранатометы типов РПГ-7(5 снарядов) и АГС-17(6 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны уверенно контролируют  оперативно-тактическую обстановку на передовой и прибегают к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.