Ավտովթար՝ մահվան ելքով. մեկ մարդ մահացել է 01/05/2015 13:14 | Արտակարգ պատահարներ
Հունվարի 5-ին՝ ժամը 09:04-ին, Վայոց ձորի մարզի Ելփին գյուղի ոլորաններին տեղի է ունեցել ավտովթար, կան տուժածներ. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՄՓՎ-ի ՕԽ-ն և երկու մարտական հաշվարկ:
Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջից տեղեկանում ենք, որ պարզվել է, որ Մ-2 միջպետական ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի հատվածի 92-րդ կմ-ում բախվել են «ՎԱԶ-2106» մակնիշի 68 TՍ 395 (վարորդ Գ. Մ., ծնվ. 1990 թ) և «Օպել Աստրա» մակնիշի 34 DC 999 (Դ. Գ., ծնվ. 1985 թ.) ավտոմեքենաները:
Հրշեջ-փրկարարները «ՎԱԶ-2106» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս են բերել վարորդին և ուղևոր Հ. Ղ.-ի (ծնվ. 1968 թ., Կարմրաշեն գյուղի բնակիչ) դին, իսկ ուղևորներ Ռ. Գ.-ն (ծնվ.1995 թ.) և Լ. Ա.-ն (ծնվ. 2010 թ.), մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, տեղափոխվել են Եղեգնաձոր քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:

Один человек погиб в результате ДТП в армянском Вайоц Дзоре 01/05/2015   13:36  |  Чрезвычайное просшествие
ДТП с летальным исходом произошло недалеко от села Елпин в Вайоцдзорской области.
Сигнал об автоаварии поступил 5 января, в 09.04 по местному времени.
Как сообщается на сайте министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении, выяснилось, что на 92-м километре межгосударственной трассы М-2 Ереван – Мегри столкнулись “ВАЗ-2106” с г/н 68 TՍ 395(водитель Г.М., 1990 года рождения) и “Опель Астра” с г/н34 DC 999(водитель Д.Г., 1985 года рождения).
Спасатели вытащили из “шестерки” водителя и тело 47-летнего пассажира Г.Г., который оказался жителем села Кармрашен. Еще двое пассажиров были госпитализированы в медцентр города Ехегнадзор. Врачи оценивают состояние пострадавших в ДТП как тяжелое.