Ադրբեջանական դիվերսիոն գործողությունների հետեւանքով Արցախում երկու զինծառայող է մահացել 01/03/2015   11:58  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 2-ի լույս 3-ի գիշերը` ժամը 03:15-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային և արևելյան ուղղություններով հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական երկու գործողություն:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդը կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել իր ելման դիրքերը:
Ավաղ, հակառակորդին դիմակայելու ընթացքում զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ Կարեն Սամվելի Գրիգորյանը և  Վարդան Մարտիկի Մկրտչյանը:
Վիրավորում է ստացել զինծառայող Վոլոդյա Գագիկի Հարությունյանը:
11:21 18/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի արձակած կրակոցից զինվոր է զոհվել
11:31 08/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶորամասի ավտոհավաքակայանի շինության ետնամասում հայտնաբերվել է զինծառայողի դին` հրազենային վնասվածքով

Двое военнослужащих Армии обороны НКР погибли при отражении предпринятых азербайджанцами диверсий 01/03/2015   12:20  |  Актуальная тема
В ночь на 3 января ВС Азербайджана предприняли две разведывательно-диверсионные операции на южном и восточном направлениях линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики примерно в 03:15 по местному времени, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
"В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны оперативных действий противник, неся потери, был отброшен на исходные позиции.
К сожалению, в ходе отражения нападения противника погибли военнослужащие Армии обороны — Карен Самвелович Григорян и Вардан Мартикович Мкртчян и был ранен Володя Гагикович Арутюнян“, - говорится в сообщении.
Минобороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семей, родным и сослуживцам погибших военнослужащих. Для установления обстоятельств инцидента ведется следствие.