Կաշառքի համար մեղադրվող դատավորն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում 12/30/2014 13:24 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կաշառք ստանալու համար մեղադրվող Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Խաչատուր Խաչատրյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց նրա փաստաբան Կարեն Թումանյանը:
«Խաչատուր Խաչատրյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում և հրաժարվում է ցուցմունք տալուց»,- ասաց փաստաբանը:
Հիշեցնենք, դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ ազգային անվտանգության մամուլի կենտրոնը տեսանյութ էր հրապարակել, որում ներկայացվում էր, որ ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է ՀՀ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Խաչատուր Խաչատրյանը:
Ըստ ԱԱԾ-ի՝ դատավորն իր վարույթում քննվող գործարարի վերաբերյալ քաղաքացիական գործով, նրա օգտին գործողություններ կատարելու համար, պահանջել և ստացել է 20.000 ԱՄՆ դոլար: Ի դեպ, տեսանյութից պարզ էր դառնում, որ դատավորի ցուցումով կաշառք տվող գործարարն ինքն իր ձեռքով է այն դնում գրասեղանի դարակում: Ինքը՝ Խաչատրյանը, գումարին չի դիպչում:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք դատավոր Խաչատրյանի նկատմամբ ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ Քր.օր 311 հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետի հատկանիշներով:

Обвиняемый во взяточничестве судья армянского областного суда не признает своей вины и отказывается от дачи показаний 12/30/2014   13:55  |  Актуальная тема
Судья суда общей юрисдикции Лорийской области Хачатур Хачатрян не признает вины в предъявленном ему обвинении и отказывается от дачи показаний. Об этом “ФактИнфо” сообщил его адвокат Карен Туманян.
Напомним, 25 декабря Служба национальной безопасности Армении опубликовала видеоматериал, в котором говорилось о том, что в результате предпринятых СНБ оперативно-розыскных мероприятий в момент получения взятки был задержан судья суда общей юрисдикции Лорийской области Армении Хачатур Хачатрян.
Х. Хачатрян в рамках расследуемого в его производстве гражданского дела касательно бизнесмена потребовал и получил взятку в размере 20 тыс. долларов США за совершение действий в пользу предпринимателя”, - говорилось в сообщении. Из видеоматериала следует, что дающий взятку по указке судьи бизнесмен своими руками кладет деньги в ящик стола. Сам Хачатрян к сумме не притрагивается.
Как уже ранее передавало “ФактИнфо”, в следственном управлении СНБ Армении возбуждено уголовное дело по признакам пп. 2 и 3 ч. 4 ст. 311 УК РА.