Առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ մեղադրվող դատավորը կալանավորվել է 12/29/2014   11:19  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորի կողմից առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու դեպքի առթիվ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործը: Այս մասին տըեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը:
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով դատավորին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա իր վարույթում գտնվող քաղաքացիական գործով որոշում է կայացրել քաղաքացի Ս. Կ.-ի հիմնադրած ՍՊԸ-ին սնանկ ճանաչելու վերաբերյալ:
Սնանկության հետագա գործընթացում ինչպես իր լիազորությունների շրջանակում Ս. Կ.-ի օգտին գործողություններ կատարելու, այնպես էլ պաշտոնից բխող հեղինակությունն ու ազդեցությունն օգտագործելով վերջինիս օգտին գործողություններ կատարելուն նպաստելու, այն է` ՍՊ ընկերության կողմից գրավադրված անշարժ գույքը աճուրդի եղանակով օտարելու գործընթացը երկարաձգելու, այդ կերպ` Ս. Կ.-ին շահավետ պայմաններով գրավադրված գույքը ձեռք բերելու հնարավորություն ընձեռելու դիմաց դատավորը պահանջել և Ս. Կ.-ից անձամբ ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով` 20 հազ. ԱՄՆ դոլար կաշառք, որից անմիջապես հետո տեղում բռնվել է ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից:

В Армении обвиняемый в получении крупной взятки судья взят под стражу 12/29/2014 12:15 | Актуальная тема
Уголовное дело, возбужденное в следственном управлении СНБ Армении по факту получения судьей суда общей юрисдикции Лорийской области взятки в особом крупном размере, поступило в производство Специальной Следственной Службы РА. Об этом сообщает пресс-служба ССС РА.
Судье предъявлено обвинение по пп. 2 и 3 ч. 4ст. 311 УК Армении. Речь идет о вынесенном судьей по находящемуся в его производстве гражданскому делу решении о признании основанного гражданином С.К. предприятия банкротом.
За совершение действий в пользу С.К., а именно: за продление процесса отчуждения путем выставления заложенной ООО недвижимости на аукцион и тем самым предоставление А.К. возможности приобрести заложенное имущество на выгодных условиях, судья потребовал и получил лично от С.К. взятку в 20 тыс. долларов США, после чего был задержан на месте сотрудниками СНБ РА.