Զինծառայողի մահվան գործով 3 անձ է ձերբակալվել 12/25/2014   18:40  |  Քրեական խրոնիկոն
Մարտական հենակետում զինծառայող Դավիթ Քոլոյանի մահվան դեպքի առթիվ քննչական կոմիտեում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է 3 անձ՝ դասակի հրամանատարը և 2 շարքային:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` դասակի հրամանատար Մելիք Բաբայանը կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 375-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Շարքայիններից մեկը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի  359-րդ և 360-րդ հոդվածներով, իսկ մյուս շարքայինը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360-րդ հոդվածով:
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է՝ 2014թ. դեկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 10:15-ի սահմաններում, «արթուն» հերթափոխի դիտակետում իրեն ամրակցված նռնակի պայթյունի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Դավիթ Հրաչյայի Քոլոյանը։

Трое человек задержаны по делу о гибели военнослужащего АО НКР Давида Колояна 12/26/2014 10:15 | Криминальная хроника
В рамках уголовного дела, возбужденного в Следственном комитете Армении по факту гибели на боевом посту военнослужащего АО НКР Давида Колояна, задержаны трое лиц – командир взвода и двое рядовых.
По сведениям “Фактинфо”, командир взвода Мелик Бабаян подозревается в совершении деяния, предусмотренного ч. 1ст. 375 УК РА.
Одному из рядовых инкриминируют статьи 359 и 360 , а другому – 360 УК Армении.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, 21 декабря 2014 года поступила информация о том, что в тот же день, около 10.15 в одной из воинских частей солдат-срочник, исполняющий обязанности бодрствующего дежурного наблюдателя, рядовой Давид Колоян погиб от ранений, полученных в результате взрыва закрепленной за ним гранаты.