ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդի հատուկ ջոկատայինները հատել են հակամարտ զորքերի միջդիրքային տարածքը և ականապատել որոշ հատվածներ 12/25/2014 20:35 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 25-ի գիշերը հակառակորդի կողմից շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ ձեռնարկված հետախուզադիվերսիոն գործողությունները վնասազերծելուց հետո, Պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերի առջև խնդիր էր դրվել հետախուզել ողջ առաջնագիծը: Արդյունքում պարզվել է, որ բացի վերոնշյալ գործողություններից հակառակորդի հատուկ ջոկատայինները ևս երկու ուղղություններով /արևելյան և հյուսիսարևելյան/ հատել են հակամարտ զորքերի միջդիրքային տարածքը և ականապատել որոշ հատվածներ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ձեռնարկված օպերատիվ միջոցառումների շնորհիվ, տեղադրված բոլոր ականները վնասազերծվել են: Ականազերծման գործողությունների ընթացքում արտակարգ միջադեպեր տեղի չեն ունեցել:

Минобороны НКР сообщает об обезвреживании всех мин, заложенных азербайджанскими диверсантами 12/26/2014 00:20 | Актуальная тема
Ночью 25 декабря после обезвреживания разведывательно-диверсионных действий ВС Азербайджана в юго-восточном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил перед передовыми подразделениями Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики была поставлена задача обследовать всю передовую. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В результате выяснилось, что специальные отряды противника, помимо вышеуказанных действий, пересекли территорию между позициями войск в еще двух направлениях (восточном и северо-восточном) и заминировали некоторые участки.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, благодаря предпринятым оперативным мероприятиям все заложенные мины обезврежены.При выполнении саперских работ ЧП не зафиксировано.
Передовые подразделения АО НКР продолжают с уверенностью контролировать всю территорию передовой линии.