Վարդան Պետրոսյանի դատավարությունը հետաձգվեց մինչև հաջորդ տարի 12/25/2014 15:07 | Քրեական խրոնիկոն
Դերասան վարդան Պետրոսյանի գործով դատավարույթունը, որ մեկնարկել է այս տարի ապրիլին և արդեն մոտենում էր իր տրամաբանական ավարտին, այս տարի այդպես էլ չի ավարտվի:
Այս մասին այսօր հայտարարվեց Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում:
Այսօր նշանակված դաստական հերթական նիստը, որի ընթացքում սպասվում էր մեղադրող դատախազի մեղադրական ճառն ու Վարդան Պետրոսյանի վերջին խոսքը, հետաձգվեց անորոշ ժամանակով:
Պատճառը, ինչպես մեզ հետ զրույցում նշեց Վարդան Պետրոսյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը, Վարդան Պետրոսյանի վատառողջ լինելն է, քանի որ հնարավոր չի եղել ապահովել նրա ներկայությունը դատարանում:
Թե ինչ առողջական խնդիր ունի Վարդան Պետրոսյանը, փաստաբանն առայժմ չասաց` հավելելով, որ դա պարզ կդառնա միայն բժշկի այցելությունից հետո:
Դե իսկ քանի որ այս տարվա աշխատանքային վերջին շաբաթվա ավարտին ընդամենը 2 օր է մնացել, դատավարությունն ամենայն հավանականությամբ կշարունակվի արդեն հաջորդ տարի` հունվարի 12-ից հետո:

Суд по делу о ДТП с участием актера Вардана Петросяна отложили до следующего года из-за плохого самочувствия актера 12/25/2014 15:34 | Криминальная хроника
Суд по делу о ДТП с участием актера Вардана Петросяна, который начался в апреле сего года и уже был близок к своему логическому завершению, отложен до следующего года.
Об этом было объявлено на сегодняшнем заседании в суде общей юрисдикции Котайкской области Армении.
Очередное заседание суда, на котором планировалось выслушать обвинительную речь прокурора и последнее слово Вардана Петросяна, отложено на неопределенное время.
По словам адвоката актера, заседание суда перенесено ввиду плохого самочувствия Вардана Петросяна, присутствие которого в суде не удалось обеспечить.
Адвокат не сообщил, какие именно проблемы возникли у Петросяна со здоровьем, добавив лишь, что об этом станет известно только после визита врача.