Ավտովթարի զոհ է դարձել երեք մարդ 12/25/2014   09:05  |  Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 25-ին` ժամը 02:08-ին,  ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Էջմիածին ավտոճանապարհին` Մուսալեռ գյուղի մոտ, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջից:
Պարզվել է, որ Մ-5 միջպետական ավտոճանապարհի Երևան-Էջմիածին հատվածի 12-րդ կմ-ում «Մերսեդես» մակնիշի 34 DZ 281 պ/հ ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հարվածել հանդիպակած պատին:
Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը` տեղի ուժերով ավտոմեքենայից դուրս են բերվել անձը չպարզված 3 քաղաքացի, որոնցից 2-ը տեղում մահացել են, իսկ երրորդը՝ հոսպիտալացման ճանապարհին:

ДТП на автотрассе Ереван-Эчмиадзин унесло жизни троих человек 12/25/2014   09:33  |  Чрезвычайное просшествие
Три человека погибли в результате ДТП недалеко от села Мусалер на автотрассе Ереван-Эчмиадзин. Сигнал об аварии поступил 25 декабря, в 09.08 по ереванскому времени.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления по чрезвычайным ситуациям Армении, на место происшествия выехали два боевых расчета.
Выяснилось, что на 12-м километре межгосударственной дороги М-5 автомобиль марки “Мерседес” с г/н 34 DZ 281 съехал с проезжей части дороги и врезался в стену.
В салоне автомобиля находились трое граждан, двое из которых погибли на месте, еще один скончался по дороге в больницу.