Քաղաքացին բողոքել է, թե Հայաստանում գողացել են իր ամուսնու դին 12/23/2014 13:45 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանում բնակվող օտարազգի 44-ամյա Մանոլիան բողոքել է, որ դիահերձարանից գողացել են իր ամուսնու դին և տեղափոխել Հոլանդիա։
Տիկնոջ ամուսինը Հոլանդիայի քաղաքացի է, ում հետ ինքը բնակվել է Երևանում։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նա մահացել է օգոստոսի 15-ին, Երևանում։ 45-ամյա տղամարդու մահից հետո Հայաստան է ժամանել Հոլանդիայում գործող ապահովագրական ընկերության փաստաբանը, քաղաքացիների սպասարկման հատուկ բյուրոյից վերցրել է Հոլանդիայի քաղաքացու մահվան տեղեկանքը։
«Փաստինֆո»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ կինը պնդում է, որ փաստաբան ներկայացած անձն առանց իր գիտության է վերցրել տեղեկանքը, ինչի հիման վրա դիահերձարանից վերցրել է նաև դիակը և «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխել Հոլանդիա:
Մանոլիան մեղադրում է հոլանդացի փաստաբանին՝ իր ամուսնու դիակը Երևանից Հոլանդիա ապօրինի տեղափոխելու մեջ:

Иностранка заявила о краже из ереванского морга тела ее покойного мужа и незаконном вывозе его в Голландию 12/23/2014   14:52  |  Криминальная хроника
44 –летняя иностранка Манулиа, проживающая в Ереване, пожаловалась на то, что тело ее мужа выкрали из морга и перевезли в Голландию.
Супруг женщины являлся гражданином Голландии и проживал с женой в Ереване.
По сведениям “ФактИнфо”, мужчина, которому было 45 лет, скончался 15 августа в Ереване. После его смерти в Армению приехал адвокат действующей в Нидерландах страховой компании, взял в спецбюро по обслуживанию граждан свидетельство о смерти гражданина Голландии.
Женщина утверждает, что человек, представившийся адвокатом, без ее ведома получил справку, на основании которой вывез тело из морга и транспортировал его на самолете в Голландию.
Манулиа обвиняет голландского адвоката в незаконном вывозе тела ее покойного мужа из Еревана в Голландию.