20.000 ՌԴ ռուբլի վարձատրությամբ աշխատանքով շահագրգռել են և ամուսիններին աշխատանքային թրաֆիքինգի ենթարկել 12/20/2014   14:48  |  Քրեական խրոնիկոն
40-ամյա կինը իրավապահներին տեղեկացրել է, որ ինքն ու ամուսինը  Ռուսաստանում ենթարկվել են աշխատանքային թրաֆիքինգի, 37-ամյա ամուսինը մինչև օրս շարունակում է մնալ «գերեվարված»:
Այսպես, ամուսիններին երևանյան «Աշխատանք Մեգա» կադրային գործակալությունում հավաքագրել է ոմն Կարենը՝ շահագրգռելով  ՌԴ Մոսկվայի շրջանի Բրոննիցի քաղաքում գտնվող խմորեղենի արտադրամասում ամսական յուրաքանչյուրին շուրջ 20.000 ՌԴ ռուբլի վարձատրությամբ աշխատանքի առաջարկով:
Սեպտեմբերի 20-ին Կարենը կազմակերպել է իրենց տեղափոխումը ՌԴ հիշյալ քաղաք, որտեղ ոմն Պերճը վերցրել է իրենց անձնագրերը և օգտագործելով տեղափոխման և այլ ծախսերով պայմանավորված իրենց վիճակի խոցելիությունը` դրել է իրենց շահագործման վիճակի մեջ և շուրջ 3 ամիս նրան պատկանող խմորեղենի արտադրամասում ենթարկել աշխատանքային շահագործման:
Դեկտեմբերի 10-ին ինքը ձեռնունայն՝ առանց վարձատրության, վերադարձել է Երևան, իսկ ամուսինը մնացել է նշված արտադրամասում և չի կարողանում վերադառնալ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Կարենի և Պերճի ինքնությունը պարզելու և նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Супружеская пара из Армении подверглась трудовой эксплуатации в России 12/20/2014   15:57  |  Криминальная хроника
40–летняя женщина сообщила правоохранителям о том, что она и ее супруг подверглись в Российской Федерации трудовому траффикингу. Ее 37-летний супруг до сих пор остается в “плену”.
Супружескую пару завербовал некто Карен из кадрового агентства “Работа Мега”, заинтересовав их предложением устроить на работу в кондитерском цеху в городе Бронницы Московской области РФ, пообещав каждому зарплату в размере 20 тыс.рублей.
20 сентября Карен организовал их переезд в вышеупомянутый российский город, где некто Перч, отобрав у них паспорта и воспользовавшись их уязвимым положением, связанным с переездом и прочими расходами, подвергал их на протяжении 3 месяцев трудовой эксплуатации.
10 декабря женщина вернулась с пустыми карманами в Ереван, а муж остался в вышеуказанном цеху и не может оттуда выбраться.