Նավթի գինը սկսել է բարձրանալ 12/18/2014   00:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միջազգային բորսաներում չորեքշաբթի երեկոյան սկսել է բարձրանալ նավթի գինը: ICE Futures լոնդոնյան բորսայում Brent տեսակի նավթի փետրվարյան ֆյուչերսների արժեքը բարձրացել է 2,13 դոլարով (3.55 տոկոս)` կազմելով  62,14 դոլար մեկ բարելի համար: Դեկտեմբերի 17-ի երեկոյան այս մասին տարածել է «Интерфакс» գործակալությունը` վկայակոչելով  Bloomberg-ին:
Նմանատիպ իրավիճակ է Նյու Յորքի բորսայում չարչիական (NYMEX).  WTI տեսակի նավթի հունվարյան ֆյուչերսի գինը բարձրացել է 1,78 դոլարով (3,18 տոկոս) բարձրացել է ամենաբարձր հայտատու է $ 1.78 (3.18 տոկոս)` մեկ բարելի գումարը կազմելով 57,71 դոլար:
Նշենք, որ չորեքշաբթի երեկոյան Ռուսաստանում արդեն նկատվում էր ռուբլու կայունացում, ինչն անմիջապես դրական արձագանք գտավ նաեւ հայկական ֆինանսական շուկայում. դոլարի սրընթաց աճը կանգնել է:

Котировки нефти перешли от снижения к заметному росту 12/18/2014   09:41  |  Лента новостей
На мировых биржах к вечеру среды подскочили котировки нефти. Февральские фьючерсы на Brent на лондонской бирже ICE Futures подорожали в цене на 2,13 доллара (3,55 процента) — до 62,14 доллара за баррель, сообщает "Интерфакс" со ссылкой на данные агентства Bloomberg.
Аналогичная ситуация на Нью-Йоркской товарной бирже (NYMEX) — цена фьючерса на нефть WTI на январь на торгах выросла на 1,78 доллара (3,18 процента) — до 57,71 доллара за баррель.
Отметим, что рубль отыграл потери и стал укрепляться к доллару и евро вечером в среду, стабилизировались также цены на нефть, что положительно сказалось и на армянском финансовом рынке: доллар приостановил резкий рост.