Ավտոգազալիցքավորման կետերում գազի թանկացման հետ «Գազպրոմ Արմենիա»-ն կապ չունի. «Ժամանակ 12/17/2014   09:20  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ն անդրադարձել է ավտոգազալիցքավորման կետերում գազի թանկացման թեմային՝ նշելով, որ արդեն մի քանի օր է գազը թանկացել է  20-40 դրամով:
Սակայն «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում «Գազպրոմ Արմենիա»-ից հավաստիացրել են, որ իրենք գազի գինը չեն վերանայել և այն, ինչ անում են լիցքավորման կետերը՝ իրենց հետ ոչ մի կապ չունի:
Ընկերության մամուլի խոսնակ Շուշան Սարդարյանը թերթին տեղեկացրել է, որ գործող բանաձևի համաձայն՝ գազալցակայանները իրենց սպառած գազի դիմաց վճարում են յուրաքանչյուր հաշվետու ամսվան նախորդող ամսվա 25-ին ՀՀ ԿԲ-ի կողմից հրապարակված 1 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամով։
«Այսինքն՝ դեկտեմբեր ամսվա մեջ սպառած գազի համար նրանք վճարելու են նոյեմբերի 25–ի կուրսով, երբ դոլարն ամենևին էլ չէր թանկացել»,-գրում է թերթը։

“Жаманак”: Компания “Газпром Армения” не имеет никакого отношения к подорожанию газа на АГЗС 12/17/2014 11:19 | Пресса
Компания “Газпром Армения” не пересматривала цен на газ и имеет никакого отношения к подорожанию голубого топлива на АГЗС. Об этом газете “Жаманак” заявил источник в компании.
Издание напоминает, что газ на АГЗС за последние дни подорожал на 20-40 драмов.
По словам пресс-секретаря компании Шушан Сардарян, согласно действующей резолюции, автогазозаправочные станции платят за потребляемый газ в драмах, эквивалентных курсу доллара, установленному ЦБ за 25 число месяца, предшествующего каждому отчетному месяцу. Получается, что за декабрь АГЗС должны были платить по курсу на 25 ноября, когда доллар еще не подорожал.