Վարչապետն ընդունել է ասիական շուկայում գործունեություն ծավալող մի քանի ընկերությունների ներկայացուցիչներին 12/15/2014   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է «Օրիենտալ Պատռոն» ֆինանսական խմբի տնօրեն Ժանգ Ջինգին, «Ֆորչն Օիլ» ընկերության գործադիր տնօրեն Տիան Ջունին և «Ֆորչն Ռիզորսիս» ընկերության ներկայացուցիչ Մոնիկա Լինին: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ասիական շուկայում գործունեություն ծավալող ընկերությունների ներկայացուցիչները վարչապետին են ներկայացրել Հայաստանի արդյունաբերության ոլորտում նախատեսվող ծրագրերն ու նախագծերը:
Վերջիններս նշել են, որ շահագրգռված են Հայաստանում տարբեր նախագծեր իրականացնելու գործում և հույս հայտնել, որ իրենց ներդրումների արդյունքում մեր երկրում կստեղծվեն նաև լրացուցիչ նոր աշխատատեղեր:
Վարչապետը ողջունել է նախաձեռնությունը և հայտնել կառավարության աջակցությունը՝ նրանց ծրագրերին օժանդակություն ցուցաբարելու հարցում: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ գործադիրը պատրաստ է քննարկել յուրաքանչյուր ողջամիտ առաջարկ և նպաստել դրա իրականացմանը:
Վարչապետի հանձնարարությամբ նշված ընկերությունների ներկայացուցիչներին կընդունի նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը՝ քննարկելու ծրագրերի իրականացման մանրամասներն ու հետագա քայլերը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև ճանապարհաշինության, գյուղատնտեսության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում Հայաստանի ներդրումային գրավչությանն ու հնարավորություններին:

Представители действующих на азиатском рынке компаний заинтересованы в реализации проектов в Армении 12/15/2014   18:39  |  Лента новостей
Премьер-министр Овик Абраамян принял директора финансовой группы «Ориентал Патрон» Жанг Джинга, исполнительного директора компании «Форчн Ойл» Тиан Джуна и представителя компании «Форчн Ризорсис» Монику Лин. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Представители осуществляющих на азиатском рынке деятельность компаний представили Премьер-министру намеченные в промышленной сфере Армении программы и проекты. Они отметили, что заинтересованы в осуществлении в Армении разных проектов и выразили надежду, что в результате их инвестиций в нашей стране будут созданы также дополнительные новые рабочие места.
Премьер-министр приветствовал инициативу и выразил поддержку Правительства в вопросе оказания содействия их программам. Овик Абраамян отметил, что Правительство готово обсудить любое разумное предложение и способствовать его реализации. По поручению Премьер-министра представителей указанных компаний примет также Министр экономики РА для обсуждения деталей реализации программ и дальнейших шагов.
На встрече были также затронуты инвестиционная привлекательность и возможности Армении в сферах дорожного строительства, сельского хозяйства, информационных технологий и в других областях.