Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքով հարուցված քրեական գործը տեղափոխվել է Երևանի քննչական վարչություն 12/13/2014   14:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի հանձնարարությամբ՝ Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքով հարուցված գործը ՔԿ Արաբկիրի քննչական բաժնից տեղափոխվել է Երևանի քննչական վարչություն: «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունները հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը։
«Քրեական գործի շրջանակներում ոստիկանության համապատասխան  ստորաբաժանումների հետ իրականացվում են համատեղ աշխատանքներ, ձեռնարկվում են ակտիվ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, քննչական գործողություններ՝ հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ»,- ասաց Ս.Տռուզյանը։ Արդյունքները Ս.Տռուզյանը ձեռնպահ մնաց մանրամասնելուց՝ նշելով, որ դրանք կներկայացվեն ավելի ուշ։
Հիշեցնենք` դեկտեմբերի 11-ի երեկոյան, իր տան շքամուտքի մոտ հարձակման էր ենթարկվել Ազգային ժողովի «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը` ստանալով մարմնական վնասվածքներ:
Ավելի ուշ Արամ Մանուկյանի որդին` Արեն Մանուկյանը, լրատվամիջոցներին հայտնել էր, որ հիվանդանոցում կատարված զննության արդյունքում Արամ Մանուկյանի մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում և սալջարդ:
Ի դեպ, Արամ Մանուկյանի առողջական վիճակի մասին «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնից հրաժարվեցին որևէ տեղեկություն հաղորդել:
Դեպքի առթիվ քննչական կոմիտեում հարուցվել է քրեական գործ է։ Դեպքի վայրում տեղադրված տեսանկարահանող սարքի տեսագրությունն ուղարկվել է փորձաքննության:

Уголовное дело по факту нападения на армянского оппозиционного депутата Арама Манукяна передано в следственное управление СК по г.Ереван 12/13/2014   15:35  |  Криминальная хроника
По поручению председателя Следственного комитета Армении Агвана Овсепяна уголовное дело, возбужденное в Арабкирском следственном отделе СК по факту применения насилия в отношении секретаря оппозиционной парламентской фракции “Армянский национальный конгресс” Арама Манукяна, передано в следственное управление СК РА по г. Ереван. Имеющиеся у “ФактИнфо” сведения подтвердила советник главы Следственного комитета Армении Сона Трузян.
“Соответствующим подразделениям поручено провести активные оперативно-розыскные мероприятия, следственные действия. Стали известны некоторые обстоятельства инцидента, информация о которых будет предоставлена позднее”, - проинформировала Сона Трузян.
Напомним, 11 декабря неизвестные напали на секретаря оппозиционной парламентской фракции “Армянский национальный конгресс” Арама Манукяна. Инцидент произошел у подъезда дома депутата. Сообщалось, что Манукян получил травмы.
Позже сын Манукяна сообщил СМИ, что по итогам проведенного в больнице медобследования у его отца диагностировали сотрясение мозга и ушиб.
По данному факту в Следственном комитете было возбуждено уголовное дело. Обнаруженное на месте инцидента видеозаписывающее устройство направлено на экспертизу.