Երկու տարեկան երեխան Գյումրիում կրակել է քեռու վրա՞ 12/11/2014   17:21  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին Գյումրիում հրազենային վնասվածք է ստացել նույն քաղաքի բնակիչ, 41-ամյա Արթուր Ցուցիկյանը, ով ձախ ուսագոտու  հրազենային վնասվածք` նյարդանոթային խրձի վնասմամբ տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։
Տղամարդուն վնասվածքը պատճառվել է ողորկափող որսորդական հրացանից։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝  հրազենը պատկանում է տուժածի փեսային՝ Գյումրիի բնակիչ Արա Պետրոսյանին, սակայն  վնասվածք պատճառելու մեջ «կասկածվում» է վերջինս փոքրիկը՝ 2 տարեկան երեխան:
Պետրոսյանը ոստիկանությունում հաղորդում է ներկայացրել, որ որսորդական հրացանից միամիտ կրակել է իր փոքրիկը, որն էլ դիպել է իր աներձագին՝ երեխայի քեռուն:
ՀՀ քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության փորձի հատկանիշներով՝ պարզելու Ցուցիկյանին պատճառված վնասվածքի իրական հանգամանքները:
Մեր տեղեկություններով՝ երեխայի հայրն ընդունել է, որ գտնվել է անզգույշ և տուն մտնելուց հետո հրազենը թողել է երեխայի համար հասանելի վայրում:

В Гюмри двухлетний малыш случайно прострелил дяде плечо из охотничьего ружья? 12/11/2014   17:49  |  Криминальная хроника
Необычный случай произошел накануне в армянском городе Гюмри. Двухлетний малыш случайно прострелил плечо дяде.
41-летний Артур Цуцикян с огнестрельным ранением был госпитализирован в больницу. По информации “ФактИнфо”, оружие, из которого был произведен выстрел, принадлежит зятю потерпевшего – жителю Гюмри Аре Петросяну, однако в причинении ранения подозревают его двухлетнего ребенка.
Петросян подал в полицию заявление, в котором сообщил, что выстрел из охотничьего ружья нечаянно произвел его двухлетний ребенок, в результате чего пуля угодила в его шурина - дядю малыша.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, с целью выяснения истинных обстоятельств причинения Цуцикяну ранения по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам покушения на убийство.
По информации “ФактИнфо”, отец ребенка признал, что проявил неосторожность и оставил оружие в доступном для ребенка месте.