Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին 12/09/2014   11:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում  Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Պավլյուկին, ով ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ արդարադատության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Պավլյուկին արդյունավետ համագործակցության համար՝ մաղթելով նրան հաջողություն հետագա  գործունեությունում:
Հովհաննես Մանուկյանը նշել է, որ, չնայած կարճատև համագործակցությանը,  ԵԽ մանդատի շրջանակում հաջողվել է իրականացնել մի շարք  ծրագրեր, որոնց շարունակականությունը  համապատասխանում  է  ՀՀ կառավարության ծրագրային փաստաթղթերին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար Հայաստանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավարն ընդգծել է, որ ՀՀ արդարադատության նախարարի և նրա թիմի հետ աշխատանքը իրենց համար առողջ համագործակցության լավագույն օրինակներից է և  հավելել,  որ նախարարության կողմից ներկայացված հարցադրումներն  ընդգրկվելու են ՀՀ-ԵԽ 2015-2017 թվականների գործողությունների ծրագրի առաջնահերթություններում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել  հետագա  հնարավոր համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ արդարադատության նախարար տեղակալ Արման Թաթոյանը:
14:54 27/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՔրեակատարողական հիմնարկներում կատարվող բարեփոխումները տեսանելի կլինեն մեկ-երկու տարուց
10:36 21/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Ռուսաստանի Դաշնությունում է
20:37 31/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում բացվել է ՀՀ նոտարական պալատի նոր գրասենյակն ու Ամուսնությունների պալատը
09:12 18/10/2014  |  ՄամուլՀՀ արդարադատության նախարարն ընդունել է օրենքով գող Պզոյի փաստաբանին. «Ժողովուրդ»
15:37 22/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարը նոր ավտոմեքենա է ուզում
11:54 22/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովհաննես Մանուկյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպան
13:31 17/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱրդարադատության նախարարն ընդունել է շերիֆ Փիթեր Քութուջյանին
17:46 01/06/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանն այցելել է անչափահաս դատապարտյալներին

Глава Минюста Армении поблагодарил руководителя ереванского офиса СЕ за эффективное сотрудничество 12/09/2014 12:58 | Лента новостей
Министр юстиции Армении Ованес Манукян принял во вторник руководителя ереванского офиса Совета Европы Олександра Павлюка, который завершает свою миссию в Армении.Об этом сообщает пресс-служба Минюста РА
Министр поблагодарил Павлюка за эффективное сотрудничество и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Ованнес Манукян отметил, что, несмотря на непродолжительное сотрудничество, в рамках мандата СЕ удалось реализовать ряд программ, продолжение которых соответствует программным документам правительства.
Глава ереванского офиса СЕ Олександр Павлюк назвал работу с министром юстиции и его командой лучшим примером здорового сотрудничества. Он добавил, что поднятые министерством вопросы будут включены в приоритеты программы действий Армения-СЕ на 2015-2017 гг..