Փրկարար ծառայության աշխատակցի կողմից խարդախություն կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 12/08/2014   12:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Լորիկ Վ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ:
Ըստ Լորիկ Վ.-ի հաղորդման` իր քրոջ որդին` ՀՀ ԱԻՆ Փրկարար ծառայության աշխատակիցը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից իրեն` որպես անօթևանի, բնակարան ձեռք բերելու համար հատկացվող գումարը իբրև շուտ ստանալու համար, իր վստահությունը չարաշահելով, վերցրել է լիազորագիր, ինչի հիման վրա բանկից ստացել է հատկացված 13 մլն. 800 հազ. ՀՀ դրամը:
Այնուհետև նշված գումարից 8 մլն. 960 հազ. ՀՀ դրամը տվել է իրեն, իսկ 4 մլն. 840 հազ. ՀՀ դրամը` խաբեությամբ հափշտակել:
15:31 17/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայաստանում խոշոր խարդախության զոհ են դարձել Նեպալի ու Հնդկաստանի քաղաքացիները
14:14 10/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԽաբեությունը բացահայտվեց 15 տարի անց
12:40 04/07/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԽարդախության մեղադրանքով հետախուզվողին հայտնաբերեցին կես տարի անց
19:15 06/05/2013  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանը պահանջում է իր նկատմամբ կայացնել արդարացման դատավճիռ
19:27 29/04/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲարձրաստիճան ոստիկանների դեմ քրեական գործի առկայությունը ՀՔԾ-ն հաստատեց

Сотрудник спасательной службы МЧС Армении стал фигурантом уголовного дела о мошенничестве 12/08/2014   12:53  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основе заявления гражданина Лорика В., возбуждено уголовное дело по части 3-й статьи 178-й Уголовного кодекса РА. Об этом сообщает ССС Армении.
Согласно заявлению Лорика В., сын его сестры, сотрудник Спасательной службы МЧС РА, якобы для того, чтобы оперативно получить сумму, выделяемую Министерством обороны ему как бездомному на покупку жилья, злоупотребил его доверием, взял у него доверенность, на основе которой получил в банке 13 млн. 800 тысяч драмов, из которых 8 млн. 960 тысяч драмов, передал ему, а 4 млн. 840 драмов обманным путем расхитил.