Ինքնասպանություն գործած 20-ամյա աղջիկը գրություն է թողել. «Հերիք ա ինչքան տանջվեցի ու տանջվեցի...Սիրել եմ ես ուղղակի...» 12/06/2014   15:08  |  Քրեական խրոնիկոն
2014 թվականի դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 01:10-ից 01:45-ըն ընկած ժամանակահատվածում, Վանաձոր քաղաքում՝ տան ննջասենյակում, ջեռուցման խողովակից շարֆով պարանոցից կախվելու միջոցով ինքնասպան է եղել նույն հասցեի 20-ամյա բնակչուհին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Կատարվել են դեպքի վայրի, դիակի զննություններ, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Աղջկա դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել:
20-ամյա աղջկա մայրը ներկայացրել է դստեր կողմից թողնված գրություն՝ հետևյալ բովանդակությամբ. «Կներեք ինձ բոլորդ էս աշխարհում իմ տեղը չգտա իմ վերջին հնարավորությունը երջանիկ լինելու հօդս ցնդեց...էլ չեմ ուզում շարունակեմ. կներես մամ...հերիք ա ինչքան տանջվեցի ու տանջվեցի...Սիրել եմ ես ուղղակի...»:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախապատրաստվում են նյութեր՝  դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

В Ванадзоре 20-летняя девушка повесилась на шарфе, оставив предсмертную записку: “Хватит мне уже мучиться…Я просто любила” 12/06/2014   15:58  |  Криминальная хроника
20-летняя жительница Ванадзора покончила с собой  в ночь на 6 декабря, повесившись на шарфе, который привязала к батарее отопления в собственной спальне. Об этом сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении.
"Произведен осмотр места происшествия и тела, назначена судмедэкспертиза. При внешнем осмотре на теле девушки следов насилия не обнаружено", - проинформировали в ведомстве.
Сообщается также,что девушка перед самоубийством оставила матери предсмертную записку, в которой говорится: ”Простите меня, я не нашла свое место в мире – моя последняя надежда стать счастливой испарилась в воздухе. Я больше не хочу продолжать так жить. Прости меня, мама…Хватит мне уже страдать и мучиться… Я просто любила”.
В следственном управлении СК Армении по Лорийской области подготавливаются материалы, выясняются обстоятельства инцидента.