Հարկադիր կատարողը գումարները ԴԱՀԿ ծառայության դեպոզիտ հաշվին վճարելու փոխարեն յուրացրել է. ՀՔԾ 12/05/2014   13:00  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն է ստացվել ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ծառայության Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն բաժնի հարկադիր կատարողի նկատմամբ կատարված ծառայողական քննության նյութերը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը:
Պարզվել է, որ հարկադիր կատարողը, 2012 թ. դեկտեմբերից մինչև 2013թ. հոկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում, ուրիշի զգալի չափերով գույքը հափշտակելու դիտավորությամբ, կատարողական վարույթներով ԴԱՀԿ ծառայության դեպոզիտ հաշվին վճարելու, ապա պահանջատերերին փոխանցելու համար պարտապաններ Մանվել Մ.-ից գանձել է 40 հազ. 863 ՀՀ դրամ, Արմեն Մ.-ից` 57 հազ. 439 ՀՀ դրամ և Անուշ Հ.-ից` 138 հազ. 100 ՀՀ դրամ, նրանց տվել է իր ստորագրությամբ և ԴԱՀԿ կնիքով կնքված անդորրագրեր, սակայն գումարները ԴԱՀԿ ծառայության դեպոզիտ հաշվին չի վճարել, այլ պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով` յուրացրել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ:

Сотрудник СПИСА Армении присвоил деньги, которые должен был перевести на депозитный счет ведомства - ССС 12/05/2014   14:53  |  Криминальная хроника
В Специальную следственную службу Республики Армения поступили материалы служебного расследования, проведенного в отношении пристава отдела Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана Службы принудительного исполнения судебных актов Министерства юстиции Армении, говорится в сообщении, размещенном на сайте ССС РА.
Выяснилось, что пристав в период с декабря 2012 года по октябрь 2013 года в целях хищения чужого имущества в значительных размерах, для перевода на депозитный счет СПИСА по исполнительным производствам с целью последующей передачи их кредиторам  взыскал с должников;Манвела М.  40 тысяч 863 драма, с Армена М. – 57 тысяч 439 драмов и Ануш О. – 138 тысяч 100 драмов, выдал последним подписанные им и скрепленные внутренней печатью ПИСА квитанции, однако деньги не перевел на депозитный счет СПИСА, а воспользовавшись своим должностным положением, присвоил их.
По материалам, подготовленным по факту в Специальной следственной службе Республики Армения, возбуждено уголовное дело по пункту 1-ому части 2-ой статьи 179-ой Уголовного кодекса Республики Армения. Ведется предварительное следствие”, - отмечается в сообщении.