Զինվորի մահվան փաստով հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով 12/05/2014   11:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԼՂՀ ՊԲ զորամասում զինծառայող Արթուր Մարգարյանի մահվան փաստով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածով՝ ինքնասպանության հասցնելը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 4-ին` ժամը 15:40-ի սահմաններում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի զինծառայող, 1995թ. ծնված Արթուր Մարգարյանը:

По факту смерти 19-летнего военнослужащего АО НКР возбуждено уголовное дело по статье “доведение до самоубийства” 12/05/2014   11:49  |  Актуальная тема
По факту смерти 19-летнего военнослужащего Артура Маркаряна в одной из воинских частей Армии обороны НКР возбуждено уголовное дело по статье 110 УК РА(“доведение до самоубийства”). Об этом “ФактИнфо” сообщили в следственном комитете Армении.
Напомним, 4 декабря, около 15.40 по местному времени военнослужащий одной из дислоцированных в юго-восточном направлении воинских частей Армии обороны НКР Артур Маркарян, 1995 года рождения получил смертельное огнестрельное ранение.