Դմիտրի Կիսելյովը խիստ է նեղացել և չի մասնակցի հայ-ռուսական բարեկամական ակումբի նիստին. «Հրապարակ» 12/03/2014   08:25  |  Մամուլ
Փաստորեն, Դմիտրի Կիսելյովը խիստ է նեղացել հայ ժողովրդից, նա չի մասնակցի հայ-ռուսական բարեկամական ակումբի հերթական և հոբելյանական նիստին:
Այս մասին գրում է  «Հրապարակ»-ը՝ միաժամանակ հիշեցնելով, որ ամիսներ առաջ իր աղմկահարույց հայտարարությունների պատճառով նա արժանացել էր հայ հասարակության քննադատություններին:
Լրատվամիջոցի տեղեկացմամբ՝ նիստի օրն արդեն որոշված է՝ դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 13:00-ին:
«Կազմակերպիչներն ասում են, որ սովորական նիստ չի լինելու, ակումբի մեկ տարին է, և անվանակարգեր են պատրաստել հրավիրվածների ու պատգամավորների համար, բնականաբար՝ ռուսասերների: Այս անգամ Ռուսաստանից Հայաստան է ժամանելու բավական ընդլայնված կազմ՝ ակումբի կնքահայր Անդրանիկ Նիկողոսյանի գլխավորությամբ»,– գրում է թերթը:

“Грапарак”: Дмитрий Киселев глубоко обижен на армян и не будет участвовать в заседании армяно-российского клуба 12/03/2014   10:26  |  Пресса
Оказывается, Дмитрий Киселев глубоко обижен на армян и не будет участвовать в очередном и юбилейном заседании армяно-российского дружественного клуба, пишет газета “Грапарак”.
Издание при этом напоминает, что Киселев несколько месяцев назад удостоился критики со стороны армянской общественности из-за своих нашумевших заявлений.
А день проведения заседания уже назначен на 9 декабря, в 13:00.
“Организаторы отмечают, что клубу исполняется один год, для приглашенных и депутатов подготовлены номинации, естественно, для любителей русского. На сей раз из России в Армению прибудет делегация в расширенном составе во главе с крестным отцом клуба Андраником Никогосяном”, - пишет газета.