Ի՞նչ խնդիրներ կան Արա Աբրահամյանի և ԲՀԿ առաջնորդի միջև. «Հրապարակ» 12/02/2014 08:41 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ որոշակի խնդիրներ են առաջացել հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի եւ ԲՀԿ առաջնորդի միջեւ:
Շաբաթ օրը մոսկովյան Իզմայլովո թաղամասում ԲՀԿ-ն դահլիճ է վարձել, համաժողով հրավիրել՝ համաժողովրդական սփյուռքյան անդրանիկ շտաբն ստեղծելու համար՝ Վարդան Օսկանյանի ղեկավարությամբ:
1000 հոգանոց դահլիճը լցնելուն օգնել է «Լուդինգի» գլխավոր տնօրեն Արմեն Շահազիզյանը, ում հետ Գագիկ Ծառուկյանը փայատեր-«կամպանյոն» է Ռուսաստանում:
«Մոսկվաբնակ հայերի մոբիլիզացիայի հարցով ԲՀԿ-ն դիմել է նաև Արա Աբրահամյանին: Վերջինս մերժել է՝ պատճառաբանելով, թե հայկական պարի փառատոն է, դուք միացեք մեզ: Թերեւս մտածել է, որ ՀՀ իշխանություններին դուր չի գա միջոցառումը, ուր հնչելու են հակաիշխանական «թեզեր»: Ի դեպ, Արա Աբրահամյանը եւս Ծառուկյանի «կամպանյոնն» է՝ արդեն Հայաստանում, «Հունդայի» մեքենաների բիզնեսում»,- գրում է թերթը:

“Грапарак”: Какие проблемы возникли между Ара Абраамяном и Гагиком Царукяном? 12/02/2014 10:39 | Пресса
По сведениям газеты “Грапарак”, между президентом Союза армян России Ара Абрамяном и лидером партии “Процветающая Армения” Гагиком Царукяном возникли некоторые проблемы.
В субботу в московском районе Измайлово ППА арендовала зал, созвала совещание для формирования общенародного штаба армянской диаспоры под руководством Вардана Осканяна.
Заполнить зал на 1000 мест помог генеральный директор компании “Лудинг” Армен Шахазизян, который является и соакционером- компаньоном Гагика Царукяна в России. По вопросу о мобилизации армян, проживающих в Москве, лидер ППА обратился также к Ара Абрамяну.
“Последний отказал ему в просьбе, сославшись на то, что сейчас проводится фестиваль армянских танцев, и лучше, чтобы они сами присоединились к ним. Возможно, он подумал, что руководству Армении не понравится мероприятие, на котором прозвучат антивластные “тезисы”. Кстати, Ара Абрамян и Гагик Царукян уже являются “компаньонами” в сфере автомобильного бизнеса в Армении”, - пишет газета.