Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Չիկաիձեին 12/02/2014   14:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Չիկաիձեին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահը ողջունել է հյուրին և հույս հայտնել, որ նրա այցը կլինի արդյունավետ և կնպաստի Հայաստանի ու Վրաստանի ոստիկանական կառույցների համագործակցության հետագա խորացմանը, որի համար, Նախագահի համոզմամբ, ձևավորված է իրավապայմանագրային անհրաժեշտ դաշտ:
Նախարար Չիկաիձեն գոհունակությամբ է արձանագրել, որ Հայաստանի ոստիկանության հետ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը սերտ գործընկերային հարաբերություններ ունի, և իր այցի նպատակն է՝ առավել ամրապնդել այդ հարաբերությունները, քննարկել փոխգործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ երկու հարևան և դարավոր բարեկամական կապեր ունեցող երկրները ժամանակակից մարտահրավերներին դիմակայելու և տարածաշրջանում ընդհանուր մտահոգության խնդիրներին արդյունավետ լուծումներ գտնելու գործում պետք է շարունակաբար զարգացնեն համագործակցությունը, ինչին նպաստում են հայ-վրացական բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը, փոխայցելություններն ու կառուցողական և ջերմ հարաբերությունները:

Президент Армении Серж Саргсян принял главу МВД Грузии Александра Чикаидзе 12/02/2014   15:40  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял во вторник министра внутренних дел Грузии Александра Чикаидзе. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент приветствовал гостя и выразил надежду на то, что его визит будет эффективным и будет способствовать дальнейшему углублению сотрудничества между структурами полиции Армении и Грузии. Для этого, по убеждению президента, сформировано необходимое договорно-правовое поле.
Александр Чикаидзе с удовлетворением констатировал наличие тесных партнерских взаимоотношения между полицией Армении и МВД Грузии. По словам министра, его визит имеет целью еще более углубить эти отношения, обсудить вопросы, касающиеся дальнейшего развития взаимодействия.
Собеседники сошлись во мнении относительно того, что для противостояния современным вызовам и эффективного решения вызывающих общую обеспокоенность проблем Армении и Грузии необходимо и дальше развивать сотрудничество, чему способствует армяно-грузинский политический диалог на высоком уровне, взаимные визиты и конструктивные и теплые двусторонние отношения.