Եղվարդի «Նաիրի» ԲԿ տեղափոխված երեխաների վիճակը կայուն է 12/02/2014   12:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թունավորման ախտանշաններով հոսպիտալացված Եղվարդի թիվ 1 մանկապարտեզի երեխաները դուրս են գրվում հիվանդանոցից:
Այս պահի դրությամբ 15 երեխաներ դուրս են գրվել ևս 15-ը շարունակում են բուժում ստանալ, նրանց մեջ է նաև մանկապարտեզի դայակներից մեկը:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Եղվարդի «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Նազարյանը նշեց, որ բուժվողների վիճակը կայուն է, կան նաև այնպիսիք, որ հիվանդանոց այցելելուց հետո  համապատասխան բուժում է  նշանակվում, որից հետո բուժումը շարունակում են ամբուլատոր պայմաններում:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով:

Состояние здоровья госпитализированных с отравлением в егвардский медцентр детей стабильное 12/02/2014 12:50 | Лента новостей
Госпитализированных с диагнозом “отравление” воспитанников егвардского детсада выписывают из больницы.
К этому моменту выписались уже 15 детей, еще 15 человек, среди которых и няня, продолжают проходить лечение.
Как отметил в беседе с корреспондентом “Фактинфо” директор егвардского медцентра “Наири” Армен Назарян, состояние здоровья пациентов оценивается как стабильное.
Сигнал о вспышке инфекции в егвардском детском саду поступил в пятницу, 29 ноября.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, по факту массового отравления детей возбуждено уголовное дело по пп. 1 и 2 ч. 2 ст. 279 УК РА (Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности). Работа детсада временно приостановлена.