Եղվարդի մանկապարտեզի հոսպիտալացված երեխաների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության. ԱՆ 11/29/2014   10:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եղվարդի մանկապարտեզի սաներ վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության: Այդ մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Եղվարդի մանկապարտեզում արձանագրված  թունավորման դեպքի կապակցությամբ Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոսպիտալացված երեխաների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Տասներեք երեխա ներկա պահին բուժում է ստանում Եղվարդի «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում, ևս 2-ը տեղափոխվել են Երևան` «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոց:
ՀՀ առողջապահության նախարարության  մասնագետների խումբը տեղում իրականացնում է համաճարակաբանական հետազոտություններ և կանխարգելիչ միջոցառումներ:
Նախնական տվյալներով` թունավորումը պայմանավորված է սննդային գործոնով: Աշխատանքներ են տարվում նոր հիվանդների հայտնաբերման ուղղությամբ:

Состояние госпитализированных с отравлением воспитанников егвардского детсада оценивается как средней тяжести – Минздрав Армении 11/29/2014 11:06 | Лента новостей
Состояние воспитанников детсада, где было зафиксировано массовое отравление, оценивается как средней тяжести.
Как сообщает министерство здравоохранения Армении, тринадцать детей в настоящий момент проходят лечение в егвардском медцентре “Наири”, еще двое доставлены в ереванскую инфекционную больницу “Норк”.
Группа специалистов Минздрава Армении на месте проводит эпидемиологические исследования и принимает профилактические меры
По предварительным данным, источником отравления могла стать пища. Ведутся работы по выявлению новых больных.