Ժամանակավորապես կասեցվել է մանկապարտեզի գործունեությունը 11/29/2014   10:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, Եղվարդում հոսպիտալացված երեխաների թիվը հասել է 54-ի: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում երեխաների վիճակը կայունացել է և այս պահի դրությամբ երեխաներից 19-ը դուրս են գրվել:
Քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ  մանկապարտեզի գործունեությունը ժամանակավորապես կասեցվել է: Միջոցներ են ձեռնարկվում պարզելու երեխաների զանգվածային թունավորման պատճառները:
Երեխաների զանգվածային թունավորումը գրանցվել է Եղվարդի թիվ 1 մանկապարտեզի սաների շրջանում: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` նոյեմբերի 28-ին երեխաների սննդակարգում ընդգրկված է եղել միս եւ բրինձ:
Փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ Անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ապրանքներ թողարկելը կամ իրացնելը, աշխատաքներ կատարելը կամ ծառայություններ մատուցելը:

Деятельность егвардского детсада, где было зафиксировано массовое отравление детей, временно приостановлена 11/29/2014   10:46  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, число детей, госпитализированных в Егварде с подозрением на отравление, достигло 54. В результате предпринятых мероприятий состояние детей стабилизировалось, 19 из них уже выписались.
Как сообщили в Следственном комитете Армении,  деятельность детского сада временно приостановлена. Предпринимаются меры по установлению причин массового отравления детей.
Массовое отравление было зарегистрировано среди воспитанников детского сада №1 в Егварде. Назначены проверки. По информации "ФактИнфо", в день происшествия в меню были включены мясо и рис.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ст. 279 УК РА(Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности).