Բյուրեղավանի գիշերօթիկ դպրոցի տնօրենին Քննչական կոմիտեն մեղադրանք է առաջադրել և կալանավորել 11/27/2014   21:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Բյուրեղավանի գիշերօթիկ դպրոցի նախկին տնօրեն Գայանե Մարգարյանը դպրոցում կատարված չարաշահումների առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կալանավորվել է: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով: «Փաստինֆո»-ի ունեցած այս տեղեկությունը քիչ առաջ հաստատեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
«Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական գոչրծի շրջանակներում Գայանե Մարգարյանին այսօր մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածով և որպես խափանման միջոց կիրառվել կալանավորումը: Նախաքննությունը շարունակվում է»,- ասաց Սոնա Տռուզյանը:
Հիշեցնենք, որ ամիսներ առաջ ոստիկանության Կոտայքի քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործի քննությունը  Քննչական կոմիտեի նախագահ Ա.Հովսեփյանի հանձնարարությամբ վերջերս տեղափոխվել է Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչություն:
Քննչական կոմիտեի նախագահի կողմից քննիչին տրվել էր հանձնարարություն` ակտիվացնել քրեական գործով ձեռնարկվող քննչական գործողությունները` ապահովելով քննության բազմակողմանիությունը, օբյեկտիվությունն ու լրիվությունը,ինչպես նաեւ  ապացույցների համադրության հիման վրա համապատասխան անձանց գործողություններին տալ համարժեք քրեաիրավական գնահատական, եւ արդյունքների մասին տեղեկացնել նաեւ հանրությանը` հաշվի առնելով քրեական գործի նկատմամբ հասարակական հնչեղությունը:

Следственный комитет Армении предъявил обвинение экс-директору школы-интерната Бюрегавана 11/28/2014   12:33  |  Актуальная тема
Бывший директор школы-интерната Бюрегавана Гаяне Маркарян заключена по стражу по уголовному делу , возбужденному по факту злоупотреблений в школе. Ей предъявлено обвинение по п. 1ч. 2 ст. 179 УК Армении. Имеющиеся у ИА “ФактИнфо” сведения подтвердила советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
“Гаяне Маркарян накануне было предъявлено обвинение по ст. 179 УК Армении в рамках уголовного дела, расследуемого в СК РА уголовного дела. В отношении нее избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие по делу продолжается”, - проинформировала Сона Трузян.
Напомним, по поручению председателя СК РА Агвана Овсепяна дело из следственного отдела по Котайкской области передано в Главное управление СК по расследованию особо важных дел.
Глава Следственного комитета поручил следователю активизировать предпринимаемые по делу следственные действия, обеспечив всестороннее, объективное и полное расследование, а также на основе сопоставления доказательств дать соразмерную уголовно-правовую оценку действиям соответствующих лиц и проинформировать общественность о результатах следствия.