Արագածոտնի մարզպետի եղբորը պատկանող կազմակերպության նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել. «Հրապարակ» 11/21/2014   09:19  |  Մամուլ
Արագածոտնի մարզի բնակիչները վաղուց էին ահազանգում, որ մարզպետ Սարգիս Սահակյանը հատուկ պայմաններ է ստեղծել իր եղբորը պատկանող «Ես և նա» շինարարական կազմակերպության համար, որն ինչ-որ հրաշքով հաղթող է ճանաչվում բոլոր տենդերներում և իրականացնում է մարզում պետական ծրագրերով կատարվող շինաշխատանքները: Այս մասին գրում է «Հրապարակ»-ը՝ միաժամանկ նշելով, որ ինքը՝ մարզպետը, սակայն, ժխտում էր, որ, չարաշահելով պաշտոնական դիրքը, օգնել է եղբորը՝ մրցույթներ շահել:
Լրատվամիջոցի տեղեկացմամբ՝ երեկ Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հաստատել է թերթի տեղեկությունն այն մասին, որ «Ես և նա» կազմակերպության գործունեության վերաբերյալ հարուցված քրեական գործ կա՝ Քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածով:

“Грапарак”: Возбуждено уголовное дело в отношении компании брата губернатора Арагацотнской области 11/21/2014 10:46 | Пресса
Жители Арагацотнской области давно уже сообщают о том, что губернатор Саркис Саакян создал особые условия для принадлежащей его брату строительной компании, которая одерживает победу во всех тендерах и проводит строительные работы в рамках госзаказа. Об этом пишет газета “Грапарак”. Издание при этом отмечает, что сам губернаторо провергает эти сведения.
Накануне советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян подтвердила информацию об уголовном деле касательно деятельности строительной компании. Дело возбуждено по статье 308 УК РА( превышение служебных полномочий).