Ըստ քաղաքացու հաղորդման` ճանապարհային ոստիկանության տեսուչն իրենից կաշառք է պահանջել՝ վարչական պատասխանատվության չենթարկելու համար 11/21/2014 11:19 | Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Ռոբերտ Գ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, քաղաքացի Ռոբերտ Գ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014 թվականի հոկտեմբերի 22-ին` ժամը 12:00-ի սահմաններում, «HAMMER» մակնիշի ավտոմեքենայով Երևանի Բագրատունյաց պողոտայով ընթանալու ժամանակ, նկատելով պողոտայի խցանումը, հատել է հոծ գծերը, շրջադարձ կատարել, և այդ պահին խախտումը նկատած ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության տեսուչը կանգնեցրել է իրեն:
Այնուհետև, ըստ քաղաքացու, վարչական պատասխանատվության չենթարկելու համար տեսուչն իրենից պահանջել է կաշառք:

Нарушитель ПДД обвинил инспектора дорожной полиции Армении в требовании взятки 11/21/2014   13:12  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Республики Армения на основе заявления гражданина Роберта Г., возбуждено уголовное дело по части 2-ой статьи 311-ой Уголовного кодекса Республики Армения. Об этом сообщается на официальном сайте ведомства.
Гражданин Роберт Г. подал заявление , согласно которому 22-ого октября 2014 года около 12:00, во время езды по проспекту Багратуняц города Еревана на автомобиле марки “HAMMER”, увидел пробку на дороге, пересек сплошную линию разметки и развернулся. В этот момент его остановил заметивший нарушение инспектор дорожной полиции Армении и потребовал у него взятку за непривлечение его к административной ответственности.