Կրակոցներ` Երեւանում. թիրախը «Բագրատուր» ընկերության գրասենյակն էր 11/19/2014   23:11  |  Քրեական խրոնիկոն
Հերթական կրակոցներն են հնչել Երեւանի կենտրոնում: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` «Բագրատուր» ՍՊ ընկերությանը պատկանող գրասենյակի ուղղությամբ կրակոցներ են արձակվել 7,62 մմ տրամաչափի փամփուշտներով:
Գրասենյակի դիմաց գտնվող սալիկապատ մայթեզրի հատվածում՝ գետնի վրա հայտնաբերվել են երկու հատ պարկուճ և նույն տրամաչափի երկու փամփուշտներ: Կրակոցի հետքեր են հայտնաբերվել նաեւ  տնօրենի աշխատասենյակում, մանսնավորապես վնասվել է աշխատասենյակի մետաղոպլաստե ապակյա հատվածը, իսկ գրասենյակի նախասրահի պատի մեջ՝ մխրճված գնդակ:
ՀՀ քննչական կոմիտեից հաստատեցին կրակոցների հանգամանքը` նշելով, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նշանակվել է դատաձգաբանական, դատաքիմիական և ապրանքագիտական համալիր փորձաքննություն, որի եզրակացությունը դեռևս չի ստացվել: «Նախաքննության ընթացքում դեպքի հանգամանքները պարզելու և հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ձեռնարկելու համար կոնկրետ հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության բաժնին, այդ թվում նաև դեպքի վայրը և դրան հարակից տարածքները նկարահանող տեսախցիկների դեպքի ժամանակահատվածի տեսագրությունները ձեռք բերելու համար», - հայտնեցին քննչական կոմիտեից:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` կրակոցների մասին ոստիկանությունն ահազանգը ստացել է Բագրատ Նավոյանից, ով հայտնաբերել է կրակոցների հետքերը: Վերջինս նոյեմբերի 16-ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում դուրս է եկել գրասենյակից՝ փակելով դռները: Իսկ հաջորդ օրը՝ ժամը 08:30-ին վերադառնալով գրասենյակ, նկատել է ՍՊ ընկերության գրասենյակի մուտքի դռան և պատուհանի վրա առկա կլորավուն անցքերը:

Очередной инцидент со стрельбой произошел в центре Еревана: на сей раз мишенью стала турфирма “Баграт- тур” 11/20/2014   11:25  |  Криминальная хроника
Очередной инцидент со стрельбой произошел в центре Еревана. По информации ИА “Фактинфо”, по зданию туристической фирмы “Баграт- тур” стреляли патронами калибра 7.62мм.
На участке тротуара напротив здания офиса обнаружены две гильзы и два патрона того же калибра. Следы от выстрелов найдены и в кабинете директора. В частности, повреждены стеклянные предметы, а в фойе офиса обнаружена застрявшая в стене пуля.
В Следственном комитете Армении подтвердили информацию о стрельбе, отметив, что по данному факту возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 185 и ч. 1ст. 235 УК Армении.
Назначена комплексная судебно-баллистическая, судебно-химическая и судебно-товароведческая экспертиза, заключение которой еще не получено.”Даны конкретные поручения отделу полиции для установления обстоятельств происшествия и раскрытия преступления, в том числе для получения видеозаписи с камер наружного наблюдения”, - проинформировали в СК Армении.
По сведениям ИА “ФактИнфо”, сигнал об инциденте поступил в полицию от Баграта Навояна, который и обнаружил следы выстрелов. Навоян 16 ноября, около 16.00 вышел из офиса, закрыв дверь. Вернувшись на следующий день утром, он заметил круглые отверстия на входной двери и окне офиса компании.