Ադրբեջանցիների կողմից հայկական ուղղաթիռը խոցելուց 7 օր է անցել. Ուղղաթիռին մոտենալ չի հաջողվում 11/19/2014   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիների կողմից հայկական ուղղաթիռը  խոցելուց 7 օր անց դեռևս չի հաջողվում մոտենալ ուղղաթիռին: «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրուցում ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով ադրբեջանական կողմից հայկական ուղղաթիռը կործանելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել:
13:37 15/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊատգամավորների համոզմամբ, միջազգային կառույցները ԼՂՀ հարցում վաղուց պիտի խոսքից գործի անցնեին
19:23 13/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍադրանք՝ ուղղված ռազմական գործողությունների էսկալացիայի. եռյակ
18:23 13/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական ուղղաթիռը ադրբեջանցիների կողմից խոցելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
17:51 13/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ԼՂՀ-ում հետևել է զորավարժությունների ընթացքին
19:38 12/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական ուղղաթիռի կործանումը հակամարտությունը սրելու վտանգ է պարունակում.ԵԱՀԿ
18:00 12/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը շարունակում է կրակել ընկած հայկական ուղղաթիռի ուղղությամբ. անձնակազմի վիճակն անհայտ է

А. Ованнисян: Подойти к сбитому азербайджанцами вертолету ВВС НКР все еще не удается 11/19/2014   13:16  |  Лента новостей
Со дня инцидента со сбитым азербайджанскими ВС вертолетом ВВС НКР прошло семь дней, однако все еще не удается подойти к месту падения воздушного судна. Как сообщил в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, противник продолжает нарушать режим прекращения огня.
Напомним, 12 ноября, около 13:45 по местному времени в воздушном пространстве восточного направления линии соприкосновения ВС НКР и ВС Азербайджана в результате нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня был сбит вертолет “МИ-24” ВВС НКР, выполнявший учебно-тренировочный полет. Азербайджанская сторона и после инцидента продолжала интенсивный обстрел места происшествия.
По сведениям “ФактИнфо”, по факту уничтожения вертолета ВВС НКР возбуждено уголовное дело.
12:31 14/11/2014  |  Лента новостей Работы по поиску экипажа сбитого азербайджанцами вертолета МИ-24 ВВС НКР пока не начаты