Կինն անհետ կորել է. քրեական գործ է հարուցվել 11/18/2014   14:18  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 41-ամյա կնոջ անհետ կորելու դեպքի առթիվ։
ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջի տեղեկացմամբ՝ 2014թ. նոյեմբերի 4-ին Սյունիքի մարզի Խնձորեսկ գյուղի 44-ամյա բնակիչ Ա.Կյալունցը ոստիկանության Գորիսի բաժնում հաղորդում է տվել, որ 2014թ. հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 10:00 սահմաններում, կնոջ հետ վիճաբանել է կենցաղային հարցերի շուրջ, ինչից հետո վերջինս դուրս է եկել տնից և այլևս չի վերադարձել:
Հաղորդման առթիվ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում նախապատրաստվել են նյութեր, միջոցներ են ձեռնարկվել՝ կնոջը հայտնաբերելու ուղղությամբ, սակայն նրան հայտնաբերել չի հաջողվել:
2014թ. նոյեմբերի 14-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, կատարվում է նախաքննություն:

Следственный комитет Армении завел уголовное дело по факту пропажи 41-летней жительницы села Хндзореск 11/18/2014 14:48 | Криминальная хроника
В горисском следственном отделе следственного управления Следственного комитета Армении по Сюникской области возбуждено уголовное дело по факту исчезновения 41-летней женщины.
Как сообщается на странице СК РА в соцсети Facebook, 4 ноября 2014 года 44-летний житель села Хндзореск Сюникской области Армении подал заявление в полицию, в котором сообщал, что 30 октября 2014 года, около 10.00 повздорил с женой на бытовой почве, после чего женщина ушла из дома и больше не возвращалась.
На основании заявления в горисском отделе сюникского областного управления были подготовлены материалы. Предпринимались меры по поиску женщины, однако обнаружить ее пока не удалось.
14ноября с.г. было возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 104 УК Армении. Ведется предварительное следствие.