Հարուցվել է քրեական գործ` կալանավորին ինքնասպանության հասցնելու դեպքի առթիվ 11/12/2014 20:47 | Քրեական խրոնիկոն
«Վանաձոր» ՔԿՀ-ի թիվ 3 պատժախցում պահվող, կալանավորված անձ Ա.Թամարյանը 2014 թվականի հոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, և նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, կյանքին վերջ տալու նպատակով սավանի և ծածկոցի կտրած կտորներով խցի պատուհանի ճաղավանդակից կախվելու միջոցով փորձել է ինքնասպան լինել, որը կանխվել է «Վանաձոր» ՔԿՀ-ի աշխատակիցների կողմից:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առերևույթ առկա է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցակազմի հատկանիշներ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացնում են, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր մանրամասները պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении возбудил уголовное дело по факту доведения заключенного до самоубийства 11/13/2014 09:22 | Криминальная хроника
Содержащий в УИУ “Ванадзор” заключенный Армен Тамарян 31 октября и 2 ноября пытался повеситься на сплетенной из простыни и лоскутков покрывала веревке, привязанной к металлической решетке, однако сотрудникам вышеупомянутого пенитенциарного учреждения удалось пресечь попытку самоубийства.
В следственном управлении Следственного комитета Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 110 УК РА(доведение до самоубийства).
"Предпринимаются необходимые следственные действия для установления всех обстоятельств инцидента",- сообщают в Следственном комитете Армении.