Ադրբեջանը շարունակում է կրակել ընկած հայկական ուղղաթիռի ուղղությամբ. անձնակազմի վիճակն անհայտ է 11/12/2014   18:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի կողմից խոցված ԼՂՀ ՊԲ ուղղաթիռի անձնակազմին մոտենալ հնարավոր չէ՝ հակառակորդի անընդհատ շարունակվող կրակահերթերի պատճառով: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ կատարվածն անվանելով  «աննախադեպ էսկալացիա»:
Մեր զրուցակիցը հերքեց ադրբեջանական կողմի տարածած այն կեղծ լուրերը, թե հայկական ուղղաթիռը կրակ է բացել իրենց ուղղությամբ:
«Ադրբեջանական կողմի այն հերյուրանքները, որ իբր հայկական ուղղաթիռները գրոհ են իրականացրել, անմիտ են, քանի որ ուղղաթիռի բեկորների մասերի ուսունասիրությունը թույլ կտա հաստատել, որ այն ընդհանրապես զինված չի եղել»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Մեր զրուցակիցը նաև նշեց, որ ադրբեջանական կողմն այս պահին էլ կրակահերթի տակ է պահում տարածքը և առայժմ անհնար է անգամ հասնել ընկած ուղղաթիռին ու տեսնել, թե արդյոք անձնակազմի անդամները զոհվե՞լ են, թե՝ վիրավորվել:
Ի դեպ, հայկական ուղղաթիռում եղած անձնակազմի անդամների թիվն այս պահին ևս պաշտոնապես չի հայտարարվում, թեև ոչ պաշտոնական աղբյուրներն արդեն իսկ նշել են, որ ուղղաթիռում 3 հոգի է եղել:

Азербайджанские ВС продолжают обстреливать зону падения сбитого вертолета ВВС НКР. О судьбе экипажа пока ничего не известно 11/12/2014   19:04  |  Лента новостей
Непрекращающиеся обстрелы с азербайджанской стороны не позволяют подойти к членам экипажа. Об этом в беседе с корреспондентом “Фактинфо” заявил пресс-секретарь Арцрун Ованнисян, назвав произошедшее “беспрецедентной эскалацией”.
Собеседник агентства опроверг растиржированные азербайджанской стороной ложные слухи о том, что армянский вертолет якобы открыл огонь по их позициям.
"Выдумка азербайджанской стороны о том, что будто армянские вертолеты предприняли атаку на их позиции, чушь, поскольку изучение обломков вертолета позволит подтвердить, что на его борту не было вооружения", - сказал он.
А. Ованнисян также отметил, что азербайджанская сторона в данный момент обстреливает территорию, из-за чего невозможно подойти к упавшему вертолету, чтобы узнать о судьбе членов экипажа.