Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարը դարձել է 7 անձի մահվան պատճառ. «Կամազ» մակնիշի բեռնատարի վարորդը ձերբակալվել է 11/10/2014   21:00  |  Արտակարգ պատահարներ
Այսօր երեկոյան՝ ժամը 19։15-ի սահմաններում խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում. Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Հոռոմ գյուղի խաչմերուկում մարդատար «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է «Կամազ» մակնիշի բեռնատարին, ինչի հետևանքով «Գազել»-ը  պայթել է։  ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացնում են, որ նախնական տեղեկություններով՝ վթարի պահին «Գազել»-ի մեջ եղել է 14 ուղեւոր, որոնցից 7-ը տեղում մահացել են, իսկ 7-ը՝ տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։ Վիրավորների թվում կա նաեւ 14 տարեկան երեխա։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ 3 դիակ հայտնաբերվել է դրսում, իսկ 4 հոգի մոխրացել է «Գազել»-ի մեջ։
Փաստի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի՝ 242-րդ հդովածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։ «Կամազ» մակնիշի բեռնատարի վարորդը՝ Մ.Վարդանյանը, ձերբակալվել է։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումները վթարի բոլոր հանգամանքները, ինչպես նաեւ տուժած անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

“Газель” взорвалась при столкновении с “КамАЗом” на трассе Ереван-Гюмри: 7 человек погибли 11/11/2014   00:19  |  Чрезвычайное просшествие
7 человек стали жертвами страшного ДТП с последующим взрывом и возгоранием в Ширакской области Армении. Трагическая автоавария произошла накануне, в 19.15 по ереванскому времени. На трассе Гюмри-Ереван, возле села Хором, столкнулись “ГАЗель” и “КамАЗ”, в результате чего микроавтобус взорвался.
Как сообщают в Следственном комитете Армении, по предварительным данным, в момент аварии в микроавтобусе было 14 пассажиров, из которых семеро погибли. Остальные семеро были госпитализированы в медцентр. В числе пострадавших – 14-летний подросток.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Ширакской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3 ст. 242 УК РА. Водитель “КамАЗа” М. Варданян задержан.
Предпринимаются необходимые мероприятия для установления всех обстоятельств ДТП и личностей погибших.