ԱԺ-ն կքննարկի ԼՂՀ-ի և ՀՀ-ի անվտանգության ապահովման ռազմաքաղաքական հիմնադրույթների հայեցակարգի մասին որոշման նախագիծը 11/10/2014   12:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զարուհի Փոստանջյանի կողմից օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացրած «Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախի) և Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ապահովման ռազմաքաղաքական հիմնադրույթների հայեցակարգի մասին» Ազգային ժողովի որոշման նախագիծը կքննարկվի վաղը` նոյեմբերի 11-ին, երկրորդ նիստում:
Այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը` տեղեկացնելով, որ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի կողմից այն խորհրդարանի օրակարգ ընդգրկելուն դրական եզրակացություն չի տրվել, սակայն «Ժառանգություն» խմբակցությունն այս որոշման նախագիծը համարել է արտահերթ հարց:

Парламент рассмотрит законодательную инициативу “Наследия “ по обеспечению безопасности Армении и НКР 11/10/2014   12:53  |  Лента новостей
Представленный Заруи Постанджян в порядке законодательной инициативы проект решения Национального Собрания “О концепции военно-политических положений обеспечения безопасности Нагорного Карабаха(Арцаха) и Армении” будет представлен на втором заседании во вторник, 11 ноября.
Об этом сообщил спикер парламента Армении Галуст Саакян, отметив, что постоянная комиссия НС по внешним сношениям не давала не него положительного заключения, однако фракция “Наследие” посчитала проект решения вопросом, подлежащим рассмотрению во внеочередном порядке.
Согласно закону о Регламенте НС, проект включен в повестку сессии, четырехдневных заседаний парламента.