Քրեական հեղինակություն «Զապ»-ի կալանքի որոշումը բողոքարկվել է 11/07/2014   13:19  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քրեական հեղինակություն «Զապ»-ի՝ Անդրանիկ Սողոյանի կալանքի որոշումը վերջինիս պաշտպան Վահագն Մարտիրոսյանը բողոքարկել է Վերաքննիչ դատարան:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Վահագն Մարտիրոսյանը նշեց, որ Վերաքննիչ դատարանը միգուցե և համաձայն չլինի ներկայացված փաստարկների հետ և մերժի, չնայած բավարարման համար հիմքերն առկա են:
Հիշեցնենք, որ 28.02.2013 թ. Պրահայի մունիցիպալ դատարանի կողմից 1968 թ. ծնված Անդրանիկ Սողոյանը Չեխիայի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի /սպանութուն/, 235-ր հոդվածի 1-ին մասի /շորթում/ մեղադրանքով հեռակա դատապարտվել է 22 տարվա ազատազրկման:
Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Երևանի Խորենացի փողոցից  Անդրանիկ Սողոյանին հայտնաբերել և բերման են ենթարկել:
17:04 30/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՔիչ առաջ Հայաստանում ձերբակալվեց «օրենքով գող» Զապը. Armlur
09:02 30/10/2014  |  ՄամուլՀետախուզման մեջ գտնվող «օրենքով գող» Զապը Հայաստանու՞մ է. «Ժամանակ»
09:58 19/10/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Երկու անգամ շփոթել է զոհերին. մահափորձ է կատարել միանգամայն այլ մարդկանց նկատմամբ

Адвокат криминального авторитета Андраника Согояна по прозвищу “Зап” обжаловал решение об аресте своего подзащитного 11/07/2014   14:12  |  Актуальная тема
Адвокат Ваагн Мартиросян подал апелляцию на решение суда о заключении криминального авторитета Андраника Согояна по прозвищу “Зап” под стражу.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщил адвокат Согояна Ваагн Мартиросян, отметив, что Апелляционный суд может не согласиться с предъявленными документами, хотя имеются основания для обжалования решения.
Напомним, что муниципальный суд Праги заочно приговорил 46-летнего Андраника Согояна(“Зап”) к 22 годам лишения свободы по обвинению в совершении деяний, предусмотренных чч. 1 и 2 ст. 219(убийство) и ч. 1 ст. 235 УК Чехии (вымогательство).
20 октября 2014 года правоохранительные органы Чехии выдали европейский ордер на арест Согояна и объявили его в розыск.