Առանց վերջույթների ծնված երեխայի հարազատները մեղադրում են «ԷԽՕ»–ի բժշկին. «Իրատես de facto» 11/07/2014   09:06  |  Մամուլ
«Իրատես de facto»-ն գրում է, որ «Մալաթիա» ԲԿ-ում լույս աշխարհ եկած առանց վերջույթների երեխայի դեպքը լրատվամիջոցներում լայն արձագանք ունեցավ: Դրան անդրադարձան նաև ոլորտի մասնագետներն ու առողջապահության նախարարը:
Թերթի տեղեկացմամբ՝ նորածնի հարազատները մեղադրում են «ԷԽՕ»–ի բժշկին:
«Հիվանդանոցի վարկանիշին սպառնացող այս դեպքը «խռովել» է հիվանդանոցի սեփականատեր, ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի հոգին: Ու նա լծվել է հիվանդանոցի «գլխին» կուտակված «սև ամպերը» ցրելու գործին»,- գրում է թերթը:
Ըստ լրատվամիջոցի տեղեկությունների՝ Ալեքսանյանը զբաղված է տարբեր լրատվամիջոցների հիվանդանոցի առավելությունները գովազդող նյութեր տրամադրելով։

“Иратес de facto”: Родные родившегося без рук и одной стопы ребенка обвиняют в случившемся врача отделения “ЭХО” 11/07/2014 09:58 | Пресса
Инцидент с появлением на свет в медцентре “Малатия” ребенка без рук и одной стопы получила широкую огласку в СМИ. Проблема был затронута и специалистами данной сферы и министром здравоохранения. Об этом пишет газета “Иратес de facto”.
По сведениям издания, родные новорожденного обвиняют в случившемся врачей отделения “ЭХО”.
Угрожающий рейтингу медцентра случай “встревожил” владельца больницы, депутата Национального Собрания Армении Самвела Алексаняна. И он занялся рассеиванием “черных туч, сгустившихся над клиникой”.
По данным издания, Алексанян занят предоставлением различным СМИ информации о преимуществах больницы”, - пишет газета.