Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել՝ Սուրեն Խանամիրյանի մահվան կապակցությամբ 11/07/2014   11:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Խանամիրյանների ընտանիքին՝ Լիբանանի Հանրապետության նախկին նախարար և պատգամավոր Սուրեն Խանամիրյանի մահվան կապակցությամբ: Այսմմասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Ցավով տեղեկացա լիբանանահայ քաղաքական և հասարակական ականավոր գործիչ, Լիբանանի Հանրապետության նախկին նախարար և պատգամավոր, մեծ հայրենասեր Սուրեն Խանամիրյանի մահվան մասին:
Իր երկարամյա բեղմնավոր և բազմաբովանդակ գործունեությունը Սուրեն Խանամիրյանը նվիրել է Լիբանանի զարգացմանը, հայկական կրթական ավանդույթների և արժեքների պահպանմանը, իր նվիրվածությամբ մեծապես նպաստել Հայաստան-Լիբանան բարեկամական հարաբերությունների հաստատմանն ու խորացմանը:
Սուրեն Խանամիրյանի՝ վաստակաշատ գործչի և վառ անհատականության հիշատակը հավերժ կմնա բոլորիս սրտերում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ձեզ, ձեր հարազատներին և մերձավորներին, ողջ լիբանանահայությանը»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Сурена Ханамиряна 11/07/2014   14:33  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования семье Ханамирянов в связи с кончиной бывшего ливанского министра и депутата Сурена Ханамиряна. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“С болью воспринял весть о кончине выдающегося ливанского политического и общественного деятеля армянского происхождения, большого патриота Сурена Ханамиряна.
Сурен Ханамирян посвятил свою многолетнюю деятельность развитию Ливана, сохранению армянских образовательных традиций и ценностей, содействовал установлению и углублению дружественных отношений между Арменией и Ливаном”, – говорится в телеграмме соболезнования.
Память о Сурене Ханамиряне навсегда останется в наших сердцах.
Выражаю глубокие соболезнования родным и близким, всем армянам Ливана”, - говорится в телеграмме соболезнования президента Армении.