Հայաստանը կմասնակցի Բաքվում կայանալիք Եվրոպական խաղերին 11/06/2014 17:19 | Մարզական
Եվրոպական Օլիմպիական կոմիտեի ղեկավար Պատրիկ Հիկին հայտնել է, որ Հայաստանը կմասնակցի Եվրոպական առաջին խաղերին, որը կայանալու է հաջորդ տարի Բաքվում: Այս մասին տեղեկացնում է հայտնում է «Washington Post»-ը:
Հոկտեմբերին Հիկին Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի ղեկավար Թոմաս Բախի հետ այցելել էր Հայաստան, որտեղ հանդիպել են ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին:
Ինչպես նշում է Armsport.am-ը, Հիկին, ով այս օրերին Բանգկոկում մասնակցում է ազգային օլիմպիական կոմիտեների նիստին, չորեքշաբթի օրը հայտարարել է, որ բոլոր խնդիրները լուծված են եւ հայկական կողմը համաձայնել է մասնակցել խաղերին:
Հավելենք նաեւ, որ հայկական պատվիրակությունը 2 շաբաթից կմեկնի Բաքու Եվրոպական խաղերին առընչվող ընդգրկուն անսամբլեային մասնակցելու համար:

Армения примет участие в Европейских играх в Баку 11/06/2014 17:38 | Спорт
Глава Европейского олимпийского комитета Патрик Хикки заявил, что Армения примет участие в первых Европейских играх, которые пройдут в следующем году в Баку, передает Washington Post.
Как напоминает Armsport.am, в октябре Патрик Хикки вместе с президентом Международного Олимпийского комитета Томасом Бахом посетил Армению, где встретился с президентом Сержем Саркисяном.
Хикки, который в эти дни участвует в заседании Ассоциации национальных олимпийских комитетов в Бангкоке, в среду сообщил, что все проблемы улажены, и армянская сторона согласилась принять участие в Европейских играх.